SON DAKİKA: Firari eski HDP milletvekili Demir Çelik’in terörist oğlu Yoldaş Selim Çelik Amanoslar'da sağ olarak yakalandı

SON DAKİKA: Firari eski HDP milletvekili Demir Çelik’in terörist oğlu Yoldaş Selim Çelik Amanoslar'da sağ olarak yakalandı
21.10.2020 21:45

Gelen son dakika haberine göre; Hatay Amanoslar’da güvenlik korucularının operasyonu neticesinde, 1 terörist ölü, 1 terörist sağ olarak ele geçirildi. Sağ olarak ele geçirilen terörist, halen yurt dışında kaçak olan BDP eski Genel Başkanı, 24. Dönem HDP Muş Milletvekili Demir Çelik’in “gri” kategoride aranan oğlu 'Savaş' kod adlı Yoldaş Selim Çelik olduğu ortaya çıktı.


Hatay Amanoslar'da bölgede keşif ve gözetleme icra eden güvenlik korucularının operasyonu neticesinde, 1 terörist ölü, 1 terörist sağ olarak ele geçirildi.

SAĞ OLARAK YAKALANAN TERÖRİST FİRARİ ESKİ HDP'LİNİN OĞLU
Sağ olarak ele geçirilen teröristin; bir dönem Varto Belediye Başkanlığı, 2008- 2010 yıllarında Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Genel Başkanlığı ile 24. Dönem HDP Muş Milletvekilliği görevlerini yürüten ve halen yurt dışında kaçak olan Demir Çelik'in oğlu, terörden arananlarda gri kategoride yer alan "Savaş" kod adlı "Yoldaş Selim Çelik" olduğu ortaya çıktı.

Yakalanan terörist Savaş kod adlı Yoldaş Selim Çelik ile birlikte 2 uzun namlulu silah, 1 tabanca ve çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Takvim Gazetesini telefonuna indir | Android

Takvim Gazetesini telefonuna indir | App

HUAWEI APP İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN