İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu AKİT TV'yi hacze verdi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu AKİT TV'yi hacze verdi
21.06.2021 22:04 - Son Güncelleme: 21.06.2021 22:04

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKİT TV'yi alacağı tazminat ödenmediği için hacze verdi. Yeni Akit Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu da İmamoğlu'na tepki gösterdi. Karahasanoğlu duruma sessiz kalan Basın Konseyi ve Gazeteciler Cemiyeti'ni de yerden yere vurdu.


Yeni Akit Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu, "Bir televizyon şirketinin veya gazetenin herhangi bir şekilde gidilipte haber yazılan bilgisayarının alınıp devam ediyorum, sadece haczedilmesi değil o bilgisayarın alınıp Yediemin'e götürüldüğünün ikinci bir örneğini bana gösteremezsiniz. Dolasıyla Cumhuriyet tarihinde hiç olmamış bir şeyi Ekrem İmamoğlu başarmış oldu." dedi.

BASIN SAVUNUCULARI NEDEN SESSİZ?
Karahasanoğlu ayrıca "Bakın bu ülkede 15 Temmuz hain darbe girişimine teşebbüs eden FETÖ'nün yayın organlarındaki devletin, savcıların,mahkemelerin kararları çerçevesinde o gazetelerde yönetim değişikliği olduğu zaman CHP'li milletvekilleri ve yöneticiler hatta ve hatta Genel Başkan Kılıçdaroğlu Zaman gazetesini gidip ziyaret etti. Ne Ekrem İmamoğlu'ndan ne Kemal Kılıçdaroğlu'ndan basın özgürlüğü çerçevesinde bir açıklama görmediğimiz gibi altan alta taraftarlarına "oh olsun Akit'e" şeklinde basına yapılan bu müdahaleyi destekleyen açıklamaları ve yorumları görüyoruz." ifadelerini kullandı.