CHP'li Murat Emir'den bomba itiraf: 990 araçlık ihale açtık

CHP'li Murat Emir'den bomba itiraf: 990 araçlık ihale açtık
11.09.2019 23:19

"Makam aracı israfı" algısıyla belediyenin hizmet araçlarını Yenikapı'da sergileyerek ucuz bir şov yapan İmamoğlu'nun şovu elinde patlamış, belediyenin 997 araçlık yeni ihale açması gündeme bomba gibi düşmüştü. Skandala ilişkin CHP cephesinden itiraf gibi açıklama geldi. CHP'li Murat Emir, İmamoğlu yönetiminin 990 araçlık yeni ihale açtığını söyledi.


CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, İBB'de araç israfı olduğunu iddia ederek 1247 aracın iade edileceğini ve bu sayede 50 milyon TL tasarruf edileceğini söylerken İSKİ için 997 yeni araç kiralaması söylenilen derecede bir israfın olmadığını gözler önüne serdi.

İSKİ için alınan ve 4 Ağustos'ta faaliyete geçecek olan bu 997 araç için sadece 4 aylığına 16 milyon 709 bin 550 lira ödendiği görüldü.

İade edilen araçların günlük kirası 43 TL iken, yeni kiralanan araçların günlük kirasının 156 TL olduğu öğrenildi. İsraf kelimesini dilinden düşürmeyen Ekrem İmamoğlu'nun eski araçları iade edip 4 kat daha pahalı bir şekilde yeni ihale açması dikkat çekti.

İTİRAF GİBİ AÇIKLAMA
Konuya ilişkin canlı yayında gerçekleştirilen bir tartışma programında konuşan CHP'li milletvekili Murat Emir, CHP'nin içinde bulunduğu ikilemi adeta itiraf etti. Emir, "israf var" diye şov yapan CHP'li belediyenin 990 araçlık yeni ihale açtığını bizzat söyledi.