Bugünkü
Takvim

Ordu evini millete açtı

Yönetmelik değişikliği ile "Türbanlı, sakallı ve cüppeli" vatandaşlar orduevine girebilecek

Ordu evini millete açtı
Büyük tartışmalara neden olan düğünlerde "ne girişte kılık- kıyafet sınırlaması", bir yönetmelik değişikliği ile kaldırıldı. , "Orduevleri, Askeri Gazinolar ve Sosyal Tesisler Yönetmeliği'nde değişiklik yaptı. Bakanlık, yeni yönetmelikte, "Sakallı, cübbeli ve türbanlı girilmez" ifadelerini kaldırdı. Orduevlerinde özellikle düğün yapılırken büyük tartışmalar yaşanmıştı. Genç kadın, türbanlı ise yakınının düğününe alınmıyor, erkek sakallı ise kapıdan çevriliyordu.

YÖNETMELİK YÜRÜRLÜKTE
Tartışmaları sonlandıracak yönetmelik, dün resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. Eski yönetmelikte, "Sakallı, cüppeli, sarıklı, takkeli, türbanlı ve çağdaş olmayan kıyafetlerle gelenler, traş olmamış, ütüsüz ve kirli elbiseliler orduevine giremez'' deniyordu. Bu ibareler yönetmelikten çıkarıldı.
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.