Bugünkü
Takvim

kavgası

'da yazlıkların bulunduğu siteye, sesinin duyulmadığı gerekçesiyle takılan sistem kavga çıkardı. Sitenin yarısı şikayetçi oldu, yarısı da onlara karşı çıktı

Ezan kavgası
Ramazan ayında şaşkınlık veren bir kavgaya sahne oldu. Denizkent Sitesi 170 Sokak sakinlerinin bir kısmı geçen yıl ezan sesi duymadıkları gerekçesiyle Foça Müftülüğü'ne başvurdu. Müftülük, siteye merkezi sistemi kurdu. Ancak 460 haneli sitenin yarısı kendi rızaları dışında sistemin kurulduğunu belirterek, kaldırılması için Foça Kaymakamlığı'na koştu. Sitedeki bir elektrik direğine takılan 3 adet hoparlörle ezan sesi yayını yapılmasından rahatsızlık duyan 149 kişi, emrivaki davranışın yasa dışı olduğunu savundu. Foça Müftülüğü yetkilileri de, ses desibelinin düşük olduğunu ve herhangi bir rahatsızlığa yol açmadığını tespit ederek hoparlörleri kaldırmadı.

kalan karakter 1000

konyalı konyalı

rahatsızmı olmuş beyefendiler ormana gitsinler

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 13.07.2014 12:41
oguz oguz

ses az geliyor enaz 200 desibel olsun birde 3 adet hopörllör ü 8 adete cıkarmak lazım

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 13.07.2014 12:37
NAZIM ARAT NAZIM ARAT

Avrupada kilisenin çanından rahatsız olduğunu söylesinler anında aforoz edilirler.
Bunların gelismislik, demokrasi, Atatürkçülük dedikleri hikaye. Bence insan olmayı denesinler yeter.

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır2
cevapla 13.07.2014 03:47
vatandaşın sesi vatandaşın sesi

bu olayıda atatürkçülüğüde bağlamışsınız ya pes doğrusu.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 14.07.2014 05:18

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.