;

S&P’den Telekom’a yatırım notu

S&P’den Telekom’a yatırım notu
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's (S&P), yılın ikinci çeyreğinde, net kârını geçen yılın aynı dönemine göre 3.5 kat artıran Türk Telekom'un kredi notunu, yatırım yapılabilir seviye, 'BBB-' olarak teyit etti. S&P gibi, Şubat 2017'de de Fitch, 'un büyümesinin ve kârlılığının önümüzdeki yıllarda da devam edeceği öngörüsünde bulunmuştu.

POTANSİYEL BÜYÜK
S&P'nin değerlendirmesinde, Türk Telekom'un artan altyapı yatırımlarına ve bunların sağladığı güçlü kârlılık ve büyüme potansiyeline dikkat çekildi. İlk 6 ayda 8.8 milyar TL gelir ve 956 milyon TL net kâr elde eden Türk Telekom'un yüzde 36-37 bandındaki yüksek Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kârlılık marjına dikkat çeken S&P, "Türk Telekom'un Türkiye nüfusunun yüzde 77'sine ulaşan 4.5G kapsaması sayesinde önümüzdeki dönemde sektördeki pozisyonunu ve kârlılığını geliştirebileceğini düşünüyoruz" değerlendirmesinde bulundu. Türk Telekom'un Türkiye'nin tamamına yakınını kapsayan altyapı yatırımları, sabit hat, mobil ve internet hizmetleri ile sektörde rekabetçi yapıda olduğunu vurgulayan S&P; şirketin önümüzdeki yıllarda Türkiye'de internet kullanımındaki artıştan daha fazla yararlanabileceğini kaydetti.
  • 14 Ağustos 2017, Pazartesi

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.