Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 12.02.2015 Gazete

4C'liye müjdesi

4C'liye döner sermaye müjdesi
Kamu kurumlarında 4C'li olarak çalışan personel döner sermayeden pay alabilecek. Bu konuda açılan dava işçi lehine sonuçlandı. Karar emsal niteliğinde olacak. Sağlık Sen Manisa Şubesi tarafından açılan davada, Manisa 2. İdare Mahkemesi, Alaşehir Devlet Hastanesi'nde görevli 4-C'li personele ödenmesine karar verdi. Mahkeme kararına göre 4-C'li personel, geçmişe yönelik alacaklarını faiziyle talep edebilecek. Sağlık Sen Manisa Şubesi Başkanı Mustafa İrgat, Bu karar emsal olacaktır. Zamanla tüm 4-C'li personeli kapsayacağını düşünüyorum" dedi. Son yapılan toplu sözleşme görüşmelerinde 4-C'li personelin maaşlarının artırıldığını, çalışma süreleri problemlerinin de çözüldüğünü anlatan İrgat, sözlerini şöyle sürdürdü: "Hastanelerde ve sağlık kurumlarındaki 4-C'liler, kazandığımız davanın dilekçesi ile döner sermayeden yararlanma taleplerini verebilir."

kalan karakter 1000

takvim takvim

hükümete düşen 4/c lilerin mağduriyetini kadro vererek düzeltmektir zaten sıkıntıda olan 4/c likeri bide mahkeme koridorlarında yormamalıdır

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 12.02.2015 11:27
dikkat dikkat

sendikalar rahatınıza bakın, Kadro yok böyle şeylerle oyalayın 23 bin kişiyi

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 12.02.2015 09:00

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.