Bugünkü
Takvim
  • 19 Ekim 2015, Pazartesi

Maçın yarısı oynanıyor

Einstein, hız arttıkça kütle büyür, ışık hızına ulaşıldığında da kütle sonsuz olur diyor. Beşiktaş tam da bu teoriyi desteklercesine oynuyor yani hızlı oynadığında adeta kütlesi artıyor ve rakibinin üstüne çöküyor. Hızlı ve etkili oynamanın ilk yolu, oyunu enine ve boyuna sahaya yaymak. Yani o oyun için alan bulmak.Rakip alan daraltıp, baskı yaptığı zaman Beşiktaş değil hızlı oynamak aksine bocalıyor.
Çünkü defansta ayağı iyi olan oyuncu yok. Bu yüzden Atiba her seferinde gereksiz bir 20-30 metre geriye gelip top çıkarıyor. Bunu aşmanın yolu ise Oğuzhan'ın katkı vermesi. Oğuzhan dün akşam oyuna tutuk başlayınca ilk yarıda bu hız yakalanamadı. İkinci yarı biraz toparlandı ama vasatı aşamadı.
Rize'nin zayıf halkası sağ bek Koray. Buna karşın ligin en iyi sol kanat savunuculardan birisi olan Eren'e karşı inatla ilk yarıda Gökhan sağ açıkta oynatıldı. Kör inadın sonucu çok sayıda top kaptırdı. Tehlikeli olan bütün ataklar ise Koray'ın tarafından geldi.
Kronikleşen ilk yarıda kötü oynama sorunu gitgide artıyor. Sonuçta Beşiktaş her maçı 45 dakikaya sıkışarak kurtarmak zorunda kalıyor. Rizespor taş gibi takım. Kalecisi, sağ beki hariç defansı çok kaliteli. Üstelik Kweuke gibi çok kuvvetli, delici bir santraforu var. Ersan, Kweuke eşlemesi Beşiktaş için felaket sonuçlar doğurabilirdi ama neyse ki Rhodolfo devreye girdi.
Atiba bu sezonun en diri, en iyi futbolunu oynadı. Quaresma varsa oynar, kötüyse ancak yerine Olcay girer.
Hakem Alper Ulusoy ne futboldan, ne kimin faul yaptığından anlıyor ne de oyun kurallarından haberdar.
Yardımcı hakem Serkan Gencer'le birlikte ofsayt olmadığı tribünden belli temiz golü birlikte yediler.

MAÇIN EN iYiSi ATiBA
Her yere yetişti. İsabetleri pasladı dikkat çekti.

MAÇIN EN KÖTÜSÜ GÖKHAN TÖRE
Milli maçta gördüğü kırmızı onu etkilemiş
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
  • ve ya