Türk Hava Kuvvetleri sınırda insansız hava aracı düşürdü

Türk Hava Kuvvetleri sınırda insansız hava aracı düşürdü

16.10.2015 00:00

Türkiye hava sahası içerisinde milliyeti henüz belirlenemeyen bir hava aracı düşürüldü.


TSK yaptığı açıklamada;
Bugün Suriye sınırında ülkemizin hava sahası içerisinde milliyeti bilinmeyen bir hava aracı tespit edilmiş; üç defa ikaz edilmesine rağmen hareketine devam etmesi üzerine, sınırda devriye görevi icra eden uçaklarımız tarafından angajman kuralları çerçevesinde ateş edilerek düşürülmüştür. Türk Silahlı Kuvvetleri kendisine verilen görevi angajman kuralları çerçevesinde kararlılıkla uygulamaktadır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

kalan karakter 1000

Selahattin Selahattin

Vurun, kimin, hangi keferenin olursa olsun vurun, indirin, kartallarim! hic kimse, aziz sehitlerimizin kanlariyla yogrulmus bu topraklara izinsiz giremez ve girmemelidir de! eger girerse, boyle kendini yerde buluverir...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.10.2015 06:05

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.