Rusya'da koronavirüs partisine polis baskın! Yüzlerce kişi katılmıştı | Video

Rusya'da koronavirüs partisine polis baskın! Yüzlerce kişi katılmıştı | Video
26.04.2020 18:07

Rusya’da DJ Oleg adlı bir müzisyen, açık havada ‘koronavirüs partisi’ (Covid-19) düzenledi. Yüzlerce insanın katıldığı partiye polis baskın düzenledi. Partiye katılan kalabalık polisi ikna ederek ceza yemeden dağıldı.


Olay, Rusya'nın başkenti Moskova'nın güneyindeki Butovo bölgesinde meydana geldi. DJ Oleg adlı bir müzisyen, açık havada 'koronavirüs partisi' düzenledi. Onlarca kişinin katıldığı partide çıkan yüksek sesten rahatsız olanlar ise polisi aradı.POLİSİ İKNA ETTİLER
Olay yerine gelen polis ekiplerinin, partiye katılanlara para cezası yazmak için işlem yaptığı ancak kalabalığın ısrarı üzerine ceza yazmaktan vazgeçtiği ifade edildi. Sözlü olarak uyarılan kalabalık, polisin olay yerinden ayrılmasından kısa bir süre sonra dağıldı.

RUSYA'DA SON DURUM
Rusya'da koronavirüs vakalarında ciddi artış devam ediyor. Ülkede 6 bin 361 kişide daha virüs tespit edilmesiyle toplam vaka sayısı 80 bin 949'a yükseldi. Öte yandan, son bir günde 66 kişinin daha virüs nedeniyle hayatını kaybettiği ve toplam can kaybının 747'ye ulaştığı bildirildi.

Canlı Corona Virüsü Haritası - Corona Virüsü Ölü ve Vaka Sayısı Son Durum