Bugünkü
Takvim

Çocuklarla girilen diyaloglar

  • Sosyal Medya
  • 31.03.2013
ABONE OL
Çocuklarla girilen diyaloglar
Başlıktan da anlıyacağınız bazen çocuklarla öyle bir diyaloğa girersiniz ki işin içinden çıkamazssınız. Taksimde tinerci bir çocuğu gören ablamızın tinerci ufak çocukla girdiği diyalog:
-Bak güzelim, ne olur tineri bırak, bak daha büyüyeceksin, evin olacak, bir kız seveceksin, evlenmek isteyeceksin, daha yaşayacağın bi sürü şey var. Tinere devam edersen sokakta öleceksin.
-Abla be, bir kız nasıl sevilir ki? Bir arkadaşımız kuzenin çocuğunu parkta gezdirir.
- Berna abla, sen kaç yaşındasın?
-23 tatlım.
-Hmm, sen ne zaman evleneceksin peki?
-Bilmiyorum tatlım.
-Erkek arkadaşın da yoktu dimi senin?
-Yok canım.
-Evde kaldın yani! Sabah işe gidecek olan abla gecenin bir vakti dolabın içinde kendini kaybetmiş giyeceklerini ayarlamaya çabalamaktadır. 3 yaşında ki küçük kardeş Can yalvaran gözlerle ablasına bakmaktadır; -N'oldu Can?
-Gitme.
-Gidicem artık napalım buraya kadarmış.
-Gitme abla.
-Gidicem Can.
-Gitme.
-Neden?
-Gitme vakti değil. Arkadaşın 5 yaşındaki ukala kızına toka alınır. Hatun tokayı ertesi gün takar, muhabbet başlar.
-Gel bakayım tokan nasıl olmuş?
-Yakışmış mı?
-Çok yakışmış, ay canım benim.
-Hahaha, sen aldın ya unuttun mu?
-Ama bu kadar yakışacağını tahmin edemedim ben.
-Şaşkın, ha ha ha... İlkokul 1. sınıftaki kardeşe nasihat edilir:
-Bu kadar yeme kuzum benden çok yedin -Ama güzel.
-Olsun bu kadar çok yersen kilo almaya devam edersin.
-Alsam nolcak ki?
-Hasta olursun, hem arkadaşların dalga geçer.
-Tek benle geçmezler ki biz sınıfta 3 şişkoyuz.
-Abooo. Aa baba bak ambulans gidiyor.
-Evet kızım inşallah yetişir de içindeki hasta iyileşir.
-Kesin içindeki teyzemdir baba.
-Niye ki kızım?
-Çünkü çok sigara içiyor.....

* * *
ERKEK DÜKKANI
Kadınların gidip kendilerine erkek (koca) seçebilecekleri bir erkek dükkanı (mağazası) açılmıştır. Mağaza 5 katlıdır ve her kat çıkıldıkça, erkeklerin nitelikleri de yükselmektedir.
Mağazada sadece tek bir kural geçerlidir: Herhangi bir katın kapısından içeri giren kadın, o kattan alışveriş etmek zorundadır ve eğer bir üst kata çıkmak isterse, tekrar aşağı katlara inemez.
Bir gün bir grup kız arkadaş, kendilerine erkek seçmek için mağazaya gider, Ve......
1.KAT: Kapıda şunlar yazılıdır: "Bu kattaki erkeklerin çalışacak bir işleri var ve çocukları da severler." Kızlar yazıları okur ve şöyle derler: "Eh, hiç yoktan iyidir ama bir de üst kata bakalım."
2.KAT: Kapıda yazılanlar: "Buradaki erkeklerin iyi bir işleri var, çocukları severler ve son derece yakışıklıdırlar. Kızlar: "Hımmmm hiç fena değil ama acaba bi üst katta ne var?"
3.KAT: "Buradaki erkeklerin çok iyi birer işleri var, çocukları severler, son derede yakışıklıdırlar ve ev işlerine de yardım ederler." Kızlar: "Aman Tanrım, çok etkileyici ama yukarıda başka katlar da var."
4.KAT: "Buradaki erkeklerin işleri çok iyi, çocukları çok severler, gayet yakışıklı olup, ev işlerine yardım ederler ve ayrıca son derece romantiktirler." Kızlar çığlık atmaya başlarlar: "İnanılmaz, bir üst katta bizi neyin beklediğini bi düşünün!" Ve bir kat daha çıkarlar...
5.KAT: Şunlar yazmaktadır: "Bu kat boştur ve sadece kadınları memnun etmenin mümkün olmadığını kanıtlamak için konmuştur. Çıkış soldadır umarız inerken merdivenlerden yuvarlanırsınız..."

* * *
UYY TEMALUM
Temel askerliğini yapıyormuş. Bölükte kırk ere izin vermişler.
Geç kalırlarsa çadır hapsi var, ancak iyi bir mazeretleri olursa affedilecekler. Kırk kişiden otuz dokuzu da geç kalmış, hep aynı mazeret:
- Atla istasyona celeydum. At catladi, tren kaçtı, geç kaldum.
Derken kırkıncı da tamamlanmış, Temel'e sıra gelmiş.
- Senin de mi atin çatladı, diye sormuşlar.
- Hayır, demiş. Yoldaki otuz dokuz at leşini geçemedum.LÜTFİ ALBAYRAK

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.