Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 22.05.2019 09:43
  • Son Güncelleme: 28.05.2019 15:20

memur alımlarında tarihler farklılık gösteriyor

İlgili adaylar, " memur alımı ne zaman" sorusuna yanıt arıyor. Mayıs ayı memur alımlarında tarihler farklılık gösteriyor.

Mayıs ayının artık sonlarına geldiğimiz şu günlerde Devlet Personel Başkanlığı yani DPB güncel iş ilanları yayınlamaya devam ediyor. DPB binlerce personel alımı yapacak. En az lise mezunu olan adaylar içerisinden kamuya binlerce memur ve personel istihdam edilecek. İlgili ilanlara başvurular kurumların belirttiği yöntemlerde yapılıyor. Yani bazı kurumlar başvuruları şahsen veya posta yolu ile alıyorken bazı kurumlar ise Online başvuru sistemi ile alım yapmaktadırlar. Kamu kurumları veya kamu kuruluşları bünyelerindeki memur personel eksikliğini karşılamak amacı ile alım yapıyorlar. Peki Mayıs ayı 15 bin memur alımı başvuru şartları nedir? 2019 DPB iş ilanları KPSS şartsız sınavsız en az lise mezunu ilanları haberimizde

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.