Bugünkü
Takvim

Gurbet gücü

ABONE OL
Gurbet gücü
İslam karşıtı PEGİDA hareketi, Almanya'yı sardı! Grubun Düsseldorf kolu olan Dügida ise Türk avukata takıldı! Alman polisi, Dügida'ya Türkler'e ait çok sayıda işyerinin bulunduğu caddede yürüyüş izni verdi. Avukat Gülşen Çelebi ise buna tepki gösterdi. Çelebi, yürüyüş güzergahının değiştirilmesi için 50'nin üzerinde esnafın imzaladığı dilekçeyle polise başvurdu. Ancak talebi kabul edilmedi. Bunun üzerine Çelebi, aynı caddedeki bir binanın üçüncü katında bulunan bürosunda eylem düzenledi. Genç kadın, her pazartesi çeşitli eylemlerle Dügidacılar'ı protesto etmeye başladı. Destekçileriyle birlikte megafonla Neo-Nazi fıkraları anlattı. Yürüyüşçülerin üzerine su döktü, karşı slonganlar attı. Komedyen Şenay Duzcu da Çelebi'ye balkondan gösteri yaparak destek verdi. Gösterilerin ardı kesilene kadar bürosunun balkonundan eylemlere devam edeceğini bildiren Çelebi'ye, tehditler yağmaya başladı. Yakılmakla da tehdit edildiğini belirten Çelebi, suç duyurusunda bulunduğunu, ayrıca bürosunun da polis koruması altında olduğunu söyledi. Genç avukat, "Ben tehditlerin geleceğini bilerek yola çıktım. Mücadeleye devam edeceğim" dedi.

Yunus ÜLGER

kalan karakter 1000

Bi ses var Bi ses var

helal sana, iyiki böyle akademisyenler var.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 13.02.2015 14:13

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.