Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 13.09.2018 Gazete
ABONE OL

9 bin kişiyle test uçuşu

9 bin kişiyle test uçuşu
İcra Kurulu Başkan ve Genel Müdürü H. Kadri Samsunlu, 'de açılacak İstanbul Yeni Havalimanı'yla ilgili, "29 Ekim'i 30 Ekim'e bağlayan gece saat 03.00'te başlayacak taşınma 45 saat sürecek. 14 bin apron ekipmanı taşınacak. 700 motorlu araç şoförleri ile gelecek, 900 TIR çalışacak" dedi. Taşınmaya dair 105 ayrı senaryo geliştirdiklerini, 46'sının test edildiğini ve önemli başarı sağlandığını belirten Samsunlu, ilk entegre testi yapmaya hazır olduklarını açıkladı. 24 Eylül haftasında ilk testi yapacaklarını anlatan Samsunlu, "Terminale bin yolcu gelecek. Ekim'in ilk haftası 3 bin kişi ile yeni test yapacağız. 11 Ekim'de 5 bin kişiyle son test yapılacak. 9 bin kişiyle 10 test uçuşu olacak" şeklinde konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.