Ergün Diler

ERGÜN DİLER

Tarihi 30 Eylül 2015

Kurt Kalesi

Bizler dünyanın merkezini oturduğumuz evin salonu, sokağımız, caddemiz, semtimiz, kasabamız, şehrimiz daha da büyük düşünüyorsak ülkemiz zannederiz... Böyle eğitildiğimiz için de gerçeklerle buluşmada ciddi sıkıntı yaşarız. Siyasetçilerimizi, işadamlarımızı, profesörlerimizi, gazetecilerimizi, araştırmacılarımızı, öğretmenlerimizi, hepimizi böyle düşünmeye zorlarız. Yapılan hesaplara intibak etme konusunda patinaj yaparız. Oyunu anlamadığımız için de sınıfta kalır, içeride operasyon üzerine operasyon yeriz!
Tarihler 7 Haziran 1494'ü gösterirken PAPA bir yanına PORTEKİZ diğer yanına ise İSPANYA krallarını alarak AVRUPA dışındaki yerküreyi ikiye bölüp paylaştırdı. Bizler aklımızı evimizden ya da şehrimizden dışarı çıkaramazken adamlar dünyayı paylaşıyordu. O günkü denklem YALTA'dan sonra yani İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI'nın ardından ABD-RUSYA olarak devam etti ve etmekte. Kameraların önündeki itişip kakışmalar sizi aldatmasın. Hepsi tiyatro. İçeride anlaşılır, dışarıda kavga görüntüsü verilir. Bu da bizlerden gizlenir.
11 Eylül saldırıları ile birlikte MÜSLÜMAN=TERÖRİST algısı yerleştirildi. Amerika Avrupa'nın, özellikle İngiliz istihbaratının sızıp yönettiği İSLAMİ AKIMLARI bitirmek istiyordu. Bu nedenle İslam dünyasına "kararını ver" dedi. Çünkü günümüzde PAPA'nın gücü büyük de olsa dünyayı ikiye ayırıp paylaştırmaya yetmiyordu. Bu nedenle iki hamle gerekiyordu.
İlki PAPA'yı, yani VATİKAN'ı, CIA üzerinden Washington'a bağlamak. Öyle oldu. İkinci hamle de Vatikan'la yakın ilişki kurabilecek ve sıcak ilişkileri götürebilecek bir AKIMA ihtiyaç vardı.
Haliyle bu AKIM hem Vatikan'ı İslam dünyasına yaklaştıracak, hem de ABD'nin kurmak istediği düzenin yerine gelmesine yardımcı olacaktı. Bu nedenle malum yapı Amerika'da oturmakta ve korunmakta, PAPA'da BAŞKAN'ın fotoğrafçısı Pete Souza tarafından izlenmekteydi! YALTA'da ellerini birleştiren ABD ile Rusya dünyayı parsellere ayırmıştı. Siz bakmayın Suriye'deki tiyatroya...
Tıpkı 1494'te olduğu gibi yeryüzü parsellenmek isteniyordu! KATOLİK dünyası ile İslam dünyasının birarada olduğu bir düzen yanında Rusya'nın başını çektiği Ortadoks blok... Karşıda kim vardı? İşte bunu anlamak şart! Joe Biden'ın perde gerisinde İsrail'i yerden yere vurması, mikrofonlar açıkken John Kerry'nin Tel Aviv'in Gazze operasyonunu eleştirip "AMMA DA NOKTA OPERASYONU!" demesi işaret fişeklerinin bazıları...
Neyse Volkswagen'e dönelim... Konuyu anlamaya çalışalım... HİTLER , KURTLAR'a bayılırdı. Her şeyi kurt ismiydi. Askerlerine, komutanlarına, ordularına bile kurt ismi takardı. Volkswagen'i HİTLER kurdurdu. "Alman halkı her şeyin en güzeline layıktır" diyerek startı verdi. Projeler gelmeye başladı. Ferdinand Porsche isimli mühendisin çalışmasına HİTLER bayıldı. Bizim efsane KAPLUMBAĞA'yı tasarlayan PORSCHE'tu! Öncekilerden farkı, hava ile değil su ile soğuyan motor yapmasıydı.
Rusya'ya giden TANKLAR da bu sistemle ilerliyor ve dünyayı sarsıyordu. Volkswagen, yani HALK ARABASI, böyle doğdu. Parayı da Rothschild ailesi verdi. Savaşı finanse ettikleri gibi bu projenin de arkasında onlar vardı. Zaten doğumları Almanya'ydı! Hitler arsayı verdi, fabrika kuruldu. Yetmedi, çalışanlar rahat etsin diye bugünkü WOLFSBURG, yani KURT KALESİ, şehrinin kurulmasını emretti. Efsane böyle doğdu.
Hissedarlara rağmen bütün yetkiler EYALET HÜKÜMETİNDEYDİ. Kimsenin söz söyleme yetkisi yoktu. Porsche'nin torunları, aynı zamanda hissedarları da olan DAMATLARI Ferdinand Karl Piech'le ters düştü. İlk kıvılcım buydu. Karl Pich'l'in en yakın dostu ise, Nathaniel Philip Rothschild'in babası Jacob Rothschild'ti... Neyse... Devam... FIFA'da Blatter'le başlayan kavganın arkasında aslında ABD-ALMANYA kavgası vardı. Katolik ve İslam dünyasında BAYRAK gösteren Almanya'ya birileri "DUR" demek istiyordu. FIFA'daki skandalla bizdeki ŞİKE operasyonları da aynı kanat tarafından tasarlanıyor ve hayata geçiriliyordu. İSİM VERMEK istemiyorum ama dünyaca önemli iki SPOR markası her yerde kapışıyordu. Gariptir ya da çok ilginç bir tesadüftür bilemiyorum ama ŞİKE OPERASYONLARINDA canı yanan Fenerbahçe, Beşiktaş ve Sivasspor'du! Bu üç takım diğer takımların aksine rakip markayla çalışıyordu! Dünya futbolunu sallayan FIFA skandalındaki kahramanları itip kakanlar burada da aynısını yapıyordu. Kimse buna bakmıyordu. İsimlere girersem kitap olur burada kesiyorum... Devam... Volkswagen skandalı patladıktan sonra neler oldu? Glencore PLC: İsviçre merkezli dünyanın en büyük madencilik firmalarından biri. Sadece madenleri çıkartmıyor, ayrıca onların satışını da yapan bir firma. Sakın İsviçre'de "Hangi madenler var ki" diye sormayın! Dünya fındığının yüzde 70'ini Türkiye üretir. Ama fındık borsası HAMBURG'dadır! Kimse "Almanya'da fındık var mı" diye sormaz! Glencore, 90'dan fazla maden için bu işlemleri yapar! Büyüklüğünü siz düşünün! İşte bu dev şirketin hisseleri dün bir anda YÜZDE 30 KADAR düştü!
Bu arada Sepp Blatter'e İsviçre Adalet Bakanlığı tarafından soruşturma açıldı! Bu da tesadüf tabii...
Oysa İsviçre, Amerika'nın bile yapmadığını yapıyor, VW satışlarını hemen yasaklıyordu! Ama en büyük şirketi zarar görmekten kurtulamıyordu! Devam... Shell (Anglo-Dutch) dün Alaska Chukchi Denizi'ndeki petrol ve doğalgaz arama faaliyetlerini yeterli rezerv olmayabileceği düşüncesiyle durdurdu! Yaz başlarında bu bölgede devasa kaynaklar olduğunu söyleyen Shell ne oldu da çark etti! Çevrecilerin baskısına mı boyun eğdi?
İnandırıcı mı sizce? Değil tabii! FIFA'daki bilinen SIR'lar nasıl günü geldiğinde DEŞİFRE edildiyse bizdekiler de böyle oldu. EN azından bizde herkesin bildiği bir HATIR ŞİKESİ hep vardı. Ama sorun şu ki neden Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın şike ile canı yanarken Galatasaray'a bir şey olmuyordu?
Almanya'yı, Ortadoğu'yu, Suriye'yi, Blatter'i, FIFA'yı ve parayı anlamak istiyorsak bu sorunun cevabını bulmak zorundayız... Hiçbir şey kendiliğinden olmaz! Sadece gerçekler bu milletten gizleniyor. YABANCILAR bunu kullandıkları adamları vasıtasıyla pek güzel yaparlar. Hep yaptılar... Kimseyi hesaba katmak istemiyorum ve isimlere girmiyorum. Amacım fotoğrafı göstermek.
Bu kadar oyunun oynandığı bir ülkede gerçeklerin konuşulmaması çok ilginç. Bakıyorum Almanya'ya orada da gerçekleri konuşan yok. İsviçre'de de aynı şekilde...
Amerika AVRUPA BİRLİĞİ'ni, daha doğrusu ALMANYA'yı, sınırlamak için harekete geçti.
Bunu kendi spor markaları ve şirketleri ile pek güzel yapıyor ve yapmakta... Hem Avrupalı devletleri hem de Avrupa'ya kan veren Rothschildler'i durduruyor!
Altalta konulacak daha çok şey var! FUTBOL SADECE FUTBOL, Volkswagen de sadece otomobil DEĞİLDİR ! Savaş sürüyor! Amerika KATOLİK ve İSLAM dünyasında AVRUPA izi görmek istemiyor... Avrupa da "Yok öyle şey!" diyor! Rusya, Amerika'nın yanında!
Kavga bu! Şikeyi de FIFA'yı da Volkswagen'i de bu çerçevede düşünün! Dedim ya; bize hep evimizden bakmayı ve düşünmeyi öğrettiler...
Çünkü yeryüzünde BÜYÜME POTANSİYELİ olan tek devlet biziz! Aklımızdan korkuyorlar. Bu milletin ayağa kalkmasından çekiniyorlar! Bu nedenle bizi de sınırlamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Oyunu görün!