Pakistan Başbakanı Imran Khan: Erdoğan Pakistan'da seçime girse kazanır

Pakistan Başbakanı Imran Khan: Erdoğan Pakistan'da seçime girse kazanır

15.02.2020 22:19

Başkan Erdoğan, bir dizi temaslarda bulunmak üzere Pakistan'a gitmiş ve Pakistan Başbakanı Imran Khan ile ortak açıklamalarda bulunmuştu. Pakistan Başbakanı Imran Khan, Başkan Erdoğan'a övgüler yağdırarak, "Erdoğan Pakistan'da seçime girse kazanır" dedi.


Başkan Recep Tayyip Erdoğan Pakistan ziyaretleri doğrultusunda Pakistan Meclisi'ne seslenmişti. Erdoğan konuşmasında meclis üyelerinden büyük alkış toplarken, bir övgü de Pakistan Başbakanı Imran Khan'dan geldi. Khan, "Erdoğan'ın bu konuşmasını göze alarak şunu söyleyebilirim ki; Pakistan'da seçime girse kazanır" ifadelerini kullandı.

"İLK KEZ GÖRÜYORUM"
Başbakan Khan, "Bugün Başkan Erdoğan Pakistan Meclisi'nde. Erdoğan'ın bu konuşmasını göze alarak şunu söyleyebilirim ki; Pakistan'da seçime girse kazanır. Ben hükümet sıralarının masalara vurduğunu gördüm. Ama hem muhalefetin hem de hükümetin ilk defa masalara vurduğunu görüyorum. Başkan için büyük bir takdir. Pakistan halkı sizi çok seviyor. Hangi siyasi görüşten olursa olsun, Pakistan halkı sizi Müslüman dünyasında yaşanan tüm olaylar için sesini yükselten lider olarak görüyor" ifadelerini kullandı.

MASALARA VURMUŞLARDI
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan Parlamentosunda gerçekleştirilen Ulusal Meclis ve Senato ortak oturumunda bir konuşma gerçekleştirmişti. Burada önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, Türkiye ile Pakistan arasındaki tarihi dostluktan bahsederken sözleri sık sık alkışlanmıştı.Öte yandan Pakistan'da parlamento üyelerinin alkışlamak yerine ellerini masaya vurması dikkat çeken bir diğer detay olmuştu. Türk kültüründe protesto anlamına gelen ellerini masaya vurma hareketi, Pakistan'da alkışlamak anlamına geliyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.