Mülteciler akın akın Yunanistan'a gidiyor! Meriç Nehrini yüzerek geçtiler

Mülteciler akın akın Yunanistan'a gidiyor! Meriç Nehrini yüzerek geçtiler

28.02.2020 18:40

Türkiye'nin sınır kapılarını açma kararının ardından Edirne, Kırklareli ve Ege sahillerine akın eden göçmenler, Yunanistan ve Bulgaristan üzerinden Avrupa'nın çeşitli yerlerine geçiyor. Bazı mülteciler botlarla Yunan adalarına geçerken, bazıları ise Meriç Nehri'ni yüzerek karşıya geçiyor.


Suriye'nin İdlib kentinde Esad rejiminin düzenlediği saldırılar sonucunda 33 askerimizin şehit düşmesi üzerine Türkiye, Avrupa'ya gitmek isteyen göçmenleri engellememe kararı aldı. Haberi duyan göçmenler, Yunanistan'a ve Bulgaristan'a gidebilmek için Türkiye sınırına akın etti.

MÜLTECİLER SINIRA AKIN ETTİ

Sınırın farklı noktalarından gelen görüntülerde Suriyeli mülteciler, Avrupa'ya ulaşabilmek için sınırın farklı noktalarından kaçak yollarla Yunanistan'a giriş yaptı.

Bunun son örneklerin biri de Meriç Nehri üzerinde yaşandı. Bulgaristan'da doğarak Türkiye'ye giren ve Edirne üzerinden Ege Denizi'ne dökülen Meriç Nehri, Yunanistan ile Türkiye sınırının bir kısmını oluşturuyor.

NEHRİ YÜZEREK GEÇTİLER

Sınırın öte tarafına geçmek isteyen mülteciler, nehri yüzerek geçti. O anlar ise kameralarca kaydedildi.

İZDİHAM ÇIKTI

Öte yandan hareketliliğin yaşandığı bir diğer yer ise İstanbul oldu. İstanbul'daki düzensiz göçmenler, Avrupa'ya geçmek amacıyla Vatan Caddesi'nde toplandı.

Aralarında kadın, çocuk ve yaşlıların da olduğu göçmenler, Avrupa sınırında bulunan Edirne'ye gitmek üzere otobüslere binerek hareket etti.

Göçmenlerin otobüslere binişi sırasında büyük izdiham yaşandı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.