Başkan Erdoğan'dan

Başkan Erdoğan'dan "yeni darbe girişimi" söylentilerine yanıt

19.02.2020 14:01

Son dakika haberi... Başkan Recep Tayyip Erdoğan, yeni darbe girişimi iddialarıyla ilgili, "Bu ülke 15 Temmuz'u yaşadı, millet gereken cevabı verdi" dedi. Erdoğan, Trump'ın, 'Erdoğan ile İdlib konusunda birlikte çalışıyoruz' açıklamasına ilişkin ise "Her an her türlü dayanışmamız olabilir" dedi.


Başkan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'deki AK Parti Grup Toplantısı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu.

"BU ÜLKE 15 TEMMUZ'U YAŞADI, GEREKEN CEVABI MİLLET VERDİ"
Başkan Erdoğan, yeni darbe girişimi iddialarıyla ilgili, "Bu ülke 15 Temmuz'u yaşadı, yaşatanlara da gereken cevabı millet verdi" diyerek şu ifadeleri kullandı:

"Böyle bir şeye siz inanıyor musunuz? Bunlar tamamen bir kumpanya. Sizin gibi saygın olan gazeteci arkadaşlarımızın bu oyuna gelmelerini anlamakta zorlanıyorum.

Kimsenin bu milletin hafızasını karıştırmaya hakkı var mı? Bunlar hain. Öyle bir hava hissediyor musunuz böyle bir şey var mı herkes huzur içinde geziyor tozuyor, yiyor içiyor her şeyi yerinde herhalde bunlar gezip tozamıyor. Bunları yapamadığı için de darbenin nal sesleri geliyor bunlara, bizim öyle bir derdimiz yok.

Bu ülke 15 Temmuz'u yaşadı. Yaşatanlara da gereken cevabı millet verdi. Bundan sonra da böyle bir şey de kat be kat fazlasını öderler. Böyle bir şey söz konusu değil. Bunun adını bile anmak bize haramdır."

"SAYGI DUYMAK LAZIM"
Erdoğan, Gezi Parkı olaylarında Osman Kavala'nın tahliye edilmesi ile ilgili de şu ifadeleri kullandı:

"İşine gelen yargının verdiği olumlu karara 'Yargı iyi karar verdi' derken işlerine gelmeyen karar için niçin yargıyı eleştirme yoluna gidiyorlar? Yargı bir kısmını tahliye etti. Osman Kavala ile ilgili bu kararı verdi. Saygı duymak lazım."

TRUMP'IN DESTEK AÇIKLAMASI
Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump'ın olası İdlib operasyonu için destek açıklaması ile ilgili "Her an her türlü dayanışmamız olabilir. Bir gece ansızın gelebiliriz, geldiğimizde adıyla sanıyla geliriz" dedi.

LAVROV'UN AÇIKLAMALARI
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un Türkiye'nin olası İdlib operasyonuyla ilgili açıklamalarına da değinen Erdoğan, şöyle konuştu:

"Arkadaşlarınızın yaptığı görüşmelerde bana böyle bir şey gelmiş değil. Rusya'nın bu tür kötü senaryoların içinde yer alacağına inanmıyorum."

İŞ BANKASI TARTIŞMALARI
Erdoğan, İş Bankası hisselerinin devriyle ilgili de şunları söyedi:

"Onlardan gerekli olduğu zamanlarda her parti bu kurumlardan istifade edebilir. Bu kurumlar devletindir ama millete hizmet etmekle mükelleftir. CHP gidip bu kurumlardan herhangi bir konuda istifade etmek isterse kurumlar onlara da yardımcı olur. Neden rahatsız oluyorlar?"

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.