Sağlık Bakanlığı'na 18 bin sözleşmeli sağlık personeli ve 14 bin sürekli işçi alımına internetten başvurular başladı! İşte detaylar...

Sağlık Bakanlığı'na 18 bin sözleşmeli sağlık personeli ve 14 bin sürekli işçi alımına internetten başvurular başladı! İşte detaylar...

27.03.2020 22:13

Sağlık Bakanlığı'na 18 bin sözleşmeli sağlık personeli ve 14 bin sürekli işçi alımı için başvuru süreci dün başladı. 11 bini hemşire, bin 600'ü ebe ve 4 bin 687'si sağlık teknisyeni/ sağlık teknikerinden oluşacak 18 bin sağlık personeli kadrosu için başvurular, 1 Nisan'a kadar sürecek.


Sağlık Bakanlığı'na 18 bin sözleşmeli sağlık personeli ve 14 bin sürekli işçi alımı için başvuru süreci dün başladı. 11 bini hemşire, bin 600'ü ebe ve 4 bin 687'si sağlık teknisyeni/ sağlık teknikerinden oluşacak 18 bin sağlık personeli kadrosu için başvurular, 1 Nisan'a kadar sürecek. Adaylar tercihlerini ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yapabilecek. Sağlık personeli, KPSS sonucuna göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile atanacak. Sağlık Bakanlığı'nın 14 bin sürekli işçi alımı ise İŞKUR üzerinden dijital ortamda gerçekleştirilecek. Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 14 bin işçi kadrosuna başvuruların 30 Mart'a kadar süreceğini, İŞKUR'a gitmeden e-Devlet'ten başvuru yapılacağını söyledi.
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.