Sahilde buldu! Mide bulandıran bu şey sayesinde milyoner oldu (Ambergris nedir)

Sahilde buldu! Mide bulandıran bu şey sayesinde milyoner oldu (Ambergris nedir)

24.03.2020 00:33

Güneydoğu Asya ülkelerinden balıkçılığın yaygın bir şekilde yapıldığı Tayland'dan çok ilginç bir haber geldi. Sahilde yürüyüş yapan bir balıkçı, değeri 321 bin dolar (Yaklaşık 2 milyon TL) olarak hesaplanan balina kusmuğu buldu. İlk bakışta ne olduğunu anlamayan balıkçı, beraberindeki arkadaşları, kusmuğun değerinin 2 milyon TL'ye tekabül eden 321 bin dolar olduğunu öğrenince donup kaldı. Bu arada denizde bulunan öyle şeyler var ki görenleri şaşkına uğratıyor.


Sınırlarının büyük bir kısmı deniz suları kaplı, eşsiz doğal koy ve körfezleriyle ünlü Tayland'da sahilde yürüyüş yapan bir balıkçı 'Ambergris' adıyla bilinen yaklaşık 2 milyon TL değerindeki balina kusmuğuna rastladı.

'Ambergris' ve 'Yüzen altın' olarak da bilinen kusmuk, parfüm endüstrisinde kullanılıyor.

Bu madde sayesinde parfüm üreticileri, ürünlerinin daha uzun süre kalıcı olmasını sağlıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.