Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 08.11.2019 15:31
  • Son Güncelleme: 08.11.2019 15:31

Mevlid Kandili namazı nasıl kılınır?

Mevlid Kandili tüm islam alemi tarafından büyük bir coşku ile kutlanacak. Mevlid Kandili duası ve namazını ise haberimizde sizler için derledik. Peygamberimizden edilen bir rivayete göre namazının ilk rekatında Fatiha’dan sonra üç defa Ayete’l-Kürsi, diğer rekatlarda da Fatiha’dan sonra sırasıyla birer defa İhlas, Felak ve Nas sûreleri okunur. Mevlid Kandili nı, iki, dört ya da on iki rekat şeklinde kılıbilirsiniz. Hacet namazında ilk rekâtta Fatiha ’dan sonra üç defa Âyetel-Kürsî okunur. Peki , ne zaman kılınır?

Mevlid Kandili Hacet namazı nasıl kılınır?

Hacet namazı duası ve kılınışı araştırılıyor. Hacet namazı nasıl, ne zaman kılınır? Mevlid Kandili 8 Kasım Cuma yani (bugün) gerçekleşiyor. İslam alemi Mevlid Kandilinin feyzinden nasiplerini almaya çalışıyorlar. Mevlid Kandilinde tesbih namazı, hacet namazı gibi namazları kılıyorlar.Hacet namazı; diğer bir deyişle "dilek namazı" olarak adlandırılmaktadır. Peygamberimizden edilen bir rivayete göre hacet namazının ilk rekatında Fatiha'dan sonra üç defa Ayete'l-Kürsi, diğer rekatlarda da Fatiha'dan sonra sırasıyla birer defa İhlas, Felak ve Nas sûreleri okunur.

HACET NAMAZI NASIL KILINIR?

Peygamberimizden edilen bir rivayete göre hacet namazının ilk rekatında Fatiha'dan sonra üç defa Ayete'l-Kürsi, diğer rekatlarda da Fatiha'dan sonra sırasıyla birer defa İhlas, Felak ve Nas sûreleri okunur.

Mevlid Kandili Hacet Namazını, iki, dört ya da on iki rekat şeklinde kılıbilirsiniz. Hacet namazında ilk rekâtta Fatiha 'dan sonra üç defa Âyetel-Kürsî okunur. 4 rekat halinde hacet namazını şu dualarla kılıyorsunuz;

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA TIKLAYINIZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.