Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 08.11.2019 18:09
  • Son Güncelleme: 08.11.2019 18:09

Hz Muhammed (sav) kandil duası: Peygamber efendimiz Hz Muhammed (sav) duası!

2019 yılının son kandili olan ve Peygamber Efendimiz'in dünyaya geldiği tarih olan bu akşam idrak edilecek. Mevlid Kandili'nde yapılacaklar arasında en önemlilerden biri de Mevlid Kandili Duası. İşte 2019 Mevlid Kandili duaları...Bu gece Mevlid kandili... Yüce Allah'ın; ''Sen olmasaydın kainatı yaratmazdım'' diye hitap ettiği Peygamber Efendimiz Hz Muhammed (S.A.V)'nin doğduğu gece... Peygamber efendimizin doğum günü, bütün Müslümanların bayramı olan Mevlid, doğum zamanı demektir. İnsanlar onun doğduğu gece tıpkı Hz Adem gibi dualarına onu vesile ederek, yüce Rabblerine el açıp ondan mağfiret dileyecekler.

Mevlid Kandili Peygamber efendimizin (sav) duası!

2019 Mevlid Kandili duası bu gecenin nurundan ve faziletinden daha çok istifade etmek isteyen milyonların merak konusu. Müslümanların en önemli ibadeti dua etmektir. Cenab-ı Hak ile kul arasındaki doğrudan bağ olan dua, Kur'an-ı Kerim'de ve hadislerde önemine sıkça vurgu yapılmış bir ibadettir. Bu nedenle Mevlid Kandili duaları bu mübarek günde de sıkça aranıyor. Mevlid Kandili'nde nasıl dua edilir? Mevlid Kandili Hz. Muhammed (s.a.v)'in doğum günü olması sebebiyle İslam alemi için önemlidir. Peygamber Efendimize (sav) salât ü selâmlar getirilmeli; O"nun şefaatini ümit edip, ümmetinden olma şuuru tazelenmelidir. İşte Mevlid Kandili Peygamber efendimiz Hz Muhammed (sav) duası

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA TIKLAYINIZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.