Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 08.11.2019 18:49
  • Son Güncelleme: 08.11.2019 18:49

i duaları ve ibadetleri nelerdir? İşte merak edilenler

i ibadetleri ? Mevlid (Mevlüt) Kandili gecesi duaları nasıl dua edilir? ibadetleri okunması gereken dualar sayfamızda yer almaktadır. Mevlid Kandili gecesinde dileklerin kabulu için bol bol dua okumak gerekir. Mevlit Kandili gecesinde okunacak dualar arasında Hazreti Yunus'un yaptığı özel bir dua da mevcuttur. Hz. Muhammed (s.a.v)'in doğum günü olan Mevlid Kandili gecesinde dilekler geri çevrilmez. İbadetle geçirilmesi önerilen bu gecede bol bol dua edilir. Müslümanların örflerinde özel bir yeri olan Mevlid kandilinde çekilmesi gereken tesbihler vardır.

Mevlid Kandili ibadetleri hangi dualar okunur?

Müslümanlar alemi için çok önemli bir yere sahip olan Mevlid Kandili'nde hangi dualar edilmelidir? İbadetlerini yerine getireceklerin merak ettiği konuların başında gelen Mevlid kandilinde çekilecek tesbihler nelerdir sorusunun yanıtı ve Mevlid Kandili duası haberimizin detayında sizlerle... Mevlit Kandili alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed Mustafa'nın dünyaya gelişinin yıldönümüdür. Bu mukaddes gecede yapılacak ibadetlerin en önemlisi: Kur'an-ı Kerim okumaktır ve bu mübarek gecede çokca zikir, evrad-ü ezkarda bulunulmalıdır. İşte Mevlid Kandili duaları ve Mevlid Kandili yapılması gereken ibadetler tüm detaylar video ve ilişkili haberler ile sayfamızda

NİHAT HATİPOĞLU MEVLİD KANDİLİ DUASI

Mevlid Kandili gecesi dua yapmak sünnettir. Haliyle günahlarınızın affolması için bolca dua ile geceyi geçirin. Mevlid Kandili Gecesinde okunacak Türkçe duayı Nihat Hatipoğlu'na eşlik ederek yapabilirsiniz.

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA TIKLAYINIZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.