Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 30.06.2020 14:15
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 30.06.2020 14:15
ABONE OL

Luti () ürünlerini satan markalara 50 ’dan ortak bildiri: Ailemizden çekin ellerinizi

ürünlerini satan ticari marka ve alışveriş sitelerine aralarında ve Kadın Platformu, Vakfı ve ’nın bulunduğu 50 Sivil Toplum Kuruluşu () ortak bildiri yayınladı. Sabah'tan Sema Alim Dalgıç'ın haberinin detayları...

Lutiliği LGBT destekleyen markalara karşı ortak bildiri

LGBT ürünlerini satan ticari marka ve alışveriş sitelerine aralarında Başakşehir Gençlik ve Kadın Platformu, İHH İnsani Yardım Vakfı ve Türk Gençlik Vakfı'nın bulunduğu 50 Sivil Toplum Kuruluşu (STK) ortak imzalı bir bildiri yayınlandı.

"MEŞRU HALE GETİRMEYE ÇALIŞMASINI ESEFLE KINIYORUZ"

STK'lar, 'Ailemizden çekin ellerinizi' başlıklı bildirisinde LGBT ürünleri satan yerli ticari marka ve alışveriş sitelerine şu çağrıda bulundu:

"Son yıllarda LGBT hareketinin toplumsallaşması ve giderek siyahi bir hüviyete bürünmesi için dünya çapında çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmalar uluslararası kurum ve kuruluşların desteği ile bir dayatmaya dönüşmektedir. LGBT toplumun temel yapı taşı olan aileyi ve aileyi oluşturan bireylerin fiziksel yapısını bozup ruhsal açıdan sağlıklı bireylerin yetişmesini engelleyerek, eşcinsel sapkınlık ile aileyi ortadan kaldırmaya çalışmakta…

Son dönemlerde ülkemizde de yerli ticari markaların ve alışveriş sitelerinin böyle bir kampanyaya dahil olduklarına şahit olmaktayız. Gerek alışveriş sitelerinin, gerek belli markaların LGBT isimlendirmesi ile ürün çeşitlendirmesinde bulunup, alışveriş seçeneklerinin arasına aldığı bu sınıflandırmanın LGBT'yi sanki toplumun kabul görmüş hali gibi gösterip sunmasını, meşru hale getirmeye çalışmasını esefle kınıyoruz.

Tüm ticari markaları bu dayatmaya karşı durmaya, alışveriş sitelerindeki seçeneklerin alışveriş listelerinden acilen çıkarılmasını sağlamak adına da kamuoyunu LGBT destekçisi ticari markaları boykota ve aynı hassasiyette bulunan STK'ları toplumsal değerleri önceleyen sağlıklı bireyler adına desteğe davet ediyoruz. Geleceğimiz, çocuklarımızı ve insanlık haysiyetini korumak hepimizin ortak vasifesidir.
"

SEMA ALİM DALGIÇ / SABAH