Güpegündüz ortalık karıştı! 8 kişi geldiler, herkesin gözü önünde...

Güpegündüz ortalık karıştı! 8 kişi geldiler, herkesin gözü önünde...
07.09.2020 00:27

İstanbul Sultangazi'de geçtiğimiz perşembe günü öğle saatlerinde yaşanan bir olayda aralarında alacak-verecek meselesi olduğu öne sürülen iki grup arasında tartışma çıktı. Çıkan tartışmada alacaklı olduklarını iddia ettikleri şahsı geldikleri minibüse bindiren şüpheliler, herkesin gözü önünde adamı kaçırdı.


Sultangazi'de 8 kişi tarafından kaçırılan 1 kişi, darp edildikten sonra yol kenarına bırakıldı. Kaçırılma ve şüpheli gruptan iki kişinin mahalle sakini ile darp edilenlerin yakınlarınca dövülme anı cep telefonu kamerasına yansıdı.

Olay, geçen Perşembe günü saat 16.00 sıralarında İsmetpaşa Mahallesi'nde yaşandı. Sultangazi'de, bir kişi ile aralarında alacak-verecek meselesi yüzünden anlaşmazlık bulunduğu öne sürülen grup, konuşmak için iki araçla geldi. Bir süre konuşan taraflar arasında sözlü tartışma yaşandı. Alacaklı olduklarını iddia ettikleri kişiyi geldikleri minibüse bindiren şüpheliler, burada konuşmaya devam etti. Mahalle sakinlerinin tepki göstermesi ve kişinin araçtan inmek istemesi üzerine, herkesin gözü önünde kaçırdılar. Şüpheliler, olay yerinden uzaklaşırken iki arkadaşları geride kaldı. Bu kişiler, mahalle sakinleri ve daha sonra olayı duyarak gelen kaçırılan kişinin yakınları tarafından feci şekilde dövüldü. O anlar ise cep telefonu kamerasına yansıdı.

KENDİSİNİ KAÇIRANLARDAN ŞİKAYETÇİ OLDU
Kaçırılan kişi, daha sonra olay yerinin yaklaşık 200 metre ilerisinde bulunan Arnavutköy Sultangazi bağlantı yolunda bulundu. Haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Emniyette verdiği ifadesinde kendisini kaçıran ve darp edenlerden ikisini tanıdığını, diğerlerini ise tanımadığını söyleyen kişi, tanıdığı iki şüpheli ile aralarında alacak-verecek meselesi olduğunu belirterek, şikayetçi oldu.

OLAY ANI KAMERADA
Yaşananlar bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntülerde, 8 kişilik bir grubun alacaklısı olduklarını öne sürdükleri kişiyi geldikleri minibüse bindirmeleri, mahalle sakinlerinin müdahalesi, inmeye çalışan kişinin içeri itilerek aracın kapısının kapatılması, aracın uzaklaşması yer alıyor. Görüntülere ayrıca, şüpheli grup ayrılırken olay yerinde kalan iki kişinin, kaçırılanın yakınları ve mahalle sakinleri tarafından dövülmeleri de yansıyor.