New York Times'ın o haberi Cüneyt Özdemir'i bile isyan etti: Erdoğan nefreti bunların gözünü kör etmiş | Video

New York Times'ın o haberi Cüneyt Özdemir'i bile isyan etti: Erdoğan nefreti bunların gözünü kör etmiş | Video
22.04.2020 23:32

Gazeteci Cüneyt Özdemir, Türkiye’deki koronavirüs ölü sayısını farklı lanse eden New York Times gazetesine tepki gösterdi. Özdemir “Erdoğan nefreti bunların gözünü kör etmiş. Bir de uluslararası bir nefret yani. Adam nefret ediyor yani. Erdoğan ağzıyla kuş da tutsa… Biz de gazeteciyiz, bu haberler nasıl oluyor, nasıl yapılıyor biliyoruz." ifadelerini kullandı


Koronavirüs nedeniyle Türkiye'deki ölü sayısının '1100' daha az gösterildiğini ileri sürerek kara propaganda yaptığını belirttiği New York Times'a cevap veren Cüneyt Özdemir, 'Biz de gazeteciyiz, bu haberler nasıl oluyor, nasıl yapılıyor biliyoruz' dedi.

Muhalifliğiyle bilinen Özdemir şu ifadeleri kullandı;
"Türkiye'de kaç ölüm var, 4 bin 100 ekle bin 1100 daha 5 bin 200. Peki Amerika'da kaç ölüm var 44 bin. Bu Erdoğan düşmanlığı bunların gözünü kör etmiş durumda. Bir de uluslararası bir nefret yani. Adam nefret ediyor yani. Erdoğan ağzıyla kuş da tutsa... Ha bu doğru mudur, doğru da olabilir fakat haberin üslubuna bakıyorsunuz, bütün üslup tamamen bir karalama haberidir. Biz de gazeteciyiz, bu haberler nasıl oluyor, nasıl yapılıyor biliyoruz."