Kılıçdaroğlu'ndan maaş veremeyen CHP'li belediyelerde asgari ücret tiyatrosu

Kılıçdaroğlu'ndan maaş veremeyen CHP'li belediyelerde asgari ücret tiyatrosu

17.01.2020 15:34

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yine yalana başvurdu. Kılıçdaroğlu CHP'li belediyelerde asgari ücretin 2 bin 500 TL olacağını açıkladı. Oysa 31 Mart seçimlerinin ardından CHP'li belediyelerde bırakın asgari ücretin 2500 lira olmasını binlerce işçi işinden oldu, yüzlerce işçi ise maaşını alamadığı gerekçesiyle eylem yaptı.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Parti Meclisi Toplantısı'nın açılışında açıklamalarda bulundu. Asgari ücret üzerinden gündem olaya çalışan Kılıçdaroğlu, "CHP'li belediyelerde asgari ücret 2500 lira olacak" dedi. Oysa 31 Mart seçimlerinin ardından CHP'li belediyelerde bırakın asgari ücretin 2500 lira olmasını binlerce işçi işinden oldu, yüzlerce işçi ise maaşını alamadığı gerekçesiyle eylem yaptı.

CHP'Lİ BELEDİYELERDE İŞÇİLER MAAŞ ALAMIYOR
Kılıçdaroğlu asgari ücret üzerinden şov yapmaya çalışırken, CHP'li birçok belediye ise çalışanına ödeyemediği maaşlarla gündeme geliyor. 2019 yılı Temmuz ayında yaklaşık 800 işçi CHP'li Maltepe Belediyesi'nden alamadıkları zam nedeniyle uzun süre eylem yapmıştı. 2018 yılı Ekim ayında da CHP'li Şişli Belediyesi'nde de çalışanlar maaşlarını alamadıkları için günlerce eylem yapmış ve hakkını aramıştı. CHP'li Zeydan Karalar'ın yönettiği Adana'da da durum diğer belediyelerden farksız. Göreve geldiği gibi işçi kıyımı yapan ve işçilerin maaşlarını uzun süre ödeyemeyen Karalar'ın paraları festivallere yatırdığı ortaya çıkmıştı.

Son olarak da CHP'li Bakırköy Belediyesi'nin önünde onlarca işçi maaşını alamadığı gerekçesiyle eylem yaptı.

İŞÇİ KIYIMI DA SÜRÜYOR
Seçimden önce "Hiçbir işçiyi çıkarmayacağız" diyen CHP'li yönetimler, 31 Mart'ın ardından göreve gelir gelmez binlerce çalışanı kapının önüne koydu. Son 9 ayda CHP'li belediyelerde işten çıkarılan işçi sayısı 13 bini geçti.

Hayaller: CHP'li Belediyelerde asgari ücret 2.500 TL olacak Gerçekler: CHP'li Bakırköy Belediyesi'nden maaşlarını alamayan işçiler eylem yapıyor Adamdaki rahatlığa hayranım "rakamı artırın ne de olsa vermiyoruz" modunda.

kalan karakter 1000

Ulvi Ungay Ulvi Ungay

Sayın Kılıçdaroğlunun konuşmasını felsefik olarak yorumlandığında şu çıkıyor. MAAŞINA ZAM İŞİNE SON !

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.01.2020 17:10

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.