Efsane tabur Barış Pınarı Harekatı için hazırlanıyor! | Videosunu izle

Efsane tabur Barış Pınarı Harekatı için hazırlanıyor! | Videosunu izle
10.10.2019 10:06

Barış Pınarı Harekatı’nda akşam üstü kara harekatı da başladı. Harekatta Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı Özel Kuvvetler personelleri görev bölgelerine giderken, Jandarma Komando taburları da harekat için hazırlıklarını yapıyor.


Süperhaber'in haberine göre Meskun mahal operasyonlarında büyük başarı gösteren komandoların bir kısmı sınır hattına sevk edilirken, Türkiye'nin dört bir yanındaki komando tugaylarında da hazırlıkların hızlandığı öğrenildi.

9 ŞEHİT VEREN KOMANDOLAR HAZIRLANIYOR
Bu hazırlıklardan bir tanesi, Afrin'deki terör örgütü PYD/YPG unsurlarının temizlenmesini hedefleyen Zeytin Dalı Harekatı'nda görev yapan ve 9 şehit vererek yüreklerimizi dağlayan Bornova Jandarma Tugay Komutanlığı'nda yapılıyor. 9 şehitten sonra Bornova'ya dönen Komandoların Barış Pınarı Harekatı için hazırlandığı bilgisi geldi.

Ayrıca Tokat'taki Jandarma Komando Taburu'nda ve Şırnak Çakırsöğüt'teki Jandarma Komando Tugay Komutanlığı'nda da hazırlıklar yoğunlaştı. Hazırlıklar tamamlandığında, komandolarımızın bölgeye sevk edileceği bildirildi.