CHP yandaşı Can Ataklı'dan bir skandal daha! Yeni Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun yemin etmediğini iddia etti!

CHP yandaşı Can Ataklı'dan bir skandal daha! Yeni Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun yemin etmediğini iddia etti!
01.04.2020 19:31

Skandal açıklamaları ile algı operasyonlarının vazgeçilmez ismi Can Ataklı, bu sefer de yeni Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Ali Karaismailoğlu’nu hedef aldı. Ataklı bugünkü programında, Bakan Karaismaioğlu’nun Meclis’te yemin etmeden göreve başladığını iddia etti. Ancak yeni Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, dün Meclis Genel Kurulu’nda yemin etmişti. Ataklı’nın bu asılsız iddiaları hükümete karşı manipülasyon çalışmalarının bir örneği olduğu için sosyal medyada büyük tepki çekti.


TELE1'de yayınlanan "Gün Başlıyor" programında hükümet karşıtı açıklamalarda bulunan CHP yandaşı Can Ataklı, bir skandala daha imza attı.

Ataklı bu sabah sunduğu programda yeni Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun Meclis'te yemin etmeden göreve başladığını iddia etti.

Ataklı, "O adam yeni gelen yemin etti mi mesela? Anayasa'nın hükmü bu. Yemin etmeden göreve başlayamaz imza atamaz. Şuana kadar gazetelerde ve internette görmedim yemin ettiğine dair bir şey. Dün Meclis açıktı. Meclis Genel Kurulu'na gidip yemin etmesi lazımdı. Bakanlar gidip orada yemin ediyorlar. Ama Saray'a çıktı belki de Tayyip Erdoğan'a demiştir belki, 'valla reisim iyi çalışacağım' dediyse yemin etti tamam demiş olabilirler" ifadelerini kullandı.

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU'NUN YEMİN KARELERİ SERVİS EDİLMİŞTİ
Ancak Karaismailoğlu, dün Meclis TBMM kurulunda yemin etmiş, ajanslar yemin ederken çekilen kareleri tüm medya kuruluşlarına servis etmişti.

Ataklı'nın bu asılsız iddiası sosyal medyada büyük tepkiyle karşılandı.

BAŞÖRTÜLÜ ÖĞRETMENE NEFRET DOLU SÖZLER!
Öğrencilere uzaktan eğitim verilmeye başlandığı ilk gün sunucu Can Ataklı, ders veren öğretmenin başörtüsü olması üzerinden nefret saçtı. Milyonlarca öğrenciye rol model olarak türbanlı öğretmen gösterilmesinin yanlış olduğunu iddia eden Ataklı, 'Öğretmenin görüntüsü türbanlı öğretmen değil. Var mı? Var, maalesef var.' diye konuşmuştu.