Rusya'da kan donduran görüntüler! Rus doktor durumun vehametini paylaştı

Rusya'da kan donduran görüntüler! Rus doktor durumun vehametini paylaştı
24.04.2020 21:58

Dünyayı kasıp kavuran yeni tip koronavirüs Rusya’yı da etkisi altına almış durumda. Rusya’da son 24 saatte 5 bin 489 kişide daha virüs tespit edildi. Ülkede toplam vaka sayısı 68 bin 622’ye yükseldi. Virüs nedeniyle hayatını kaybetmesiyle toplam can kaybı 615’e çıktı. Tüm bu gelişmeler yaşanırken yoğun bakıma alınan hastalar, bir doktor tarafından görüntülendi. Dr. Valery Vechorko, hasta sayısının artış gösterdiğini ve özellikle genç hastaların solunum cihazına ihtiyaç duyduğunu söyledi.


Rusya'nın başkenti Moskova'da bulunan şehir hastanesinde koronavirüslü hastaların yoğun bakımdaki görüntüsü Dr. Valery Vechorko tarafından paylaşıldı.

Sosyal medya hesabından görüntüyü paylaşan Vechorko, hasta sayısının artışına vurgu yaparak, "Son zamanlarda hasta sayısı giderek artıyor. Durum korkunç değil. En can sıkıcı tarafı, hastaların solunum cihazına ihtiyaç duymaları."

"Bu hastaların yaşları ise genç. Şu anda sadece 40 yaşında değil, 30 yaşındaki insanların da solunum cihazına ihtiyaç duyduğunu görüyoruz" dedi.

'LÜTFEN HERKES BUNU CİDDİYE ALSIN'
Dr. Vechorko şöyle devam etti: "Lütfen şehri ele geçiren bu salgını herkes ciddiye alsın. Kendinizi kontrol edin ve gerektiğinde medikal yardıma başvurun. Eğer solunum cihazına bağlanmak istemiyorsanız kendi tedavi yönteminizi bulmaya çalışmayın."