Bugünkü
Takvim

zabıt katibi alımı başvuru şartları nedir? En az lise mezunu! İŞKUR üzerinden katip alımı yapılacak!

üzerinden kamu kurumları ile özel firmalara personel alımları devam ediyor. Yeni açıklanan ilana göre 2 farklı ilanda Noter Katibi alımı yapılacak. Başvurular ise aracılığı ile yapılacak. Eğitim şartları lise ile önlisans mezunu olmak.. Katip diğer adı ile zabıt katibi, mahkemelerde gerçekleşen davalarda, idari duruşmalarda ve diğer resmi kurumlarda yürütülen yasal işlemlerde kayda geçirilmesi gereken ifadelerin birebir transkriptini kaleme alır. Erkek adayların edileceği alımlarda maaş hakları da belli oldu. Buna göre asgari ücret düzeyinde maaş hakları olacak.

  • Memurlar
  • 21.02.2020 09:36
  •  - 
  • Son Güncelleme: 21.02.2020 09:36
ABONE OL
En az lise mezunu! İŞKUR üzerinden katip alımı yapılacak!

Noterlere yapılacak personel alımı için iş ilanları Türkiye İş Kurumu resmi internet adresi üzerinden yayımlandı. Türkiye İş Kurumu üzerinden açıklanan kamu ile özel firmalara personel istihdamları tüm hızıyla devam ediyor. Buna göre Türkiye Noterler Birliğine bağlı olarak görevlerini sürdüren ülke genelindeki Noterlere Büro personeli ile katip alımları yapılacak. İki farklı ilanda başvuru eğitim şartları ve diğer şartlar belli oldu. Genel büro memuru noter katibi iş ilalarından bir tanesi Gaziantep ilinde diğer ise Samsun iline olacak. 5409902 numaralı ilana göre Gaziantep 12. Noterinde katip olarak yetiştirilmek üzere daha önce 10 parmak eğitimi almış olanlar arasından personel istihdamı yapılacak.


DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA TIKLAYINIZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.