Spor basınında Göztepe-Fenerbahçe maçının yankıları!

Fenerbahçe'nin Yeni Malatyaspor'a yenilmesinin ardından Göztepe deplasmanından da puansız dönmesi Sarı Lacivertli camiada şok etkisi yarattı.

Spor basınında Göztepe-Fenerbahçe maçının yankıları!

Erman Toroğlu - Fotomaç
Fenerbahçe'ye zaman lazım. Bir teknik direktörü sorgulamam için 7-8 maç geçmesi lazım. Ama Fenerbahçe ne hücum yapıyor, ne savunma yapıyor.
Rakibe baskı kuramıyor. Bu büyük bir sıkıntı.
Bakın Şenol Güneş ne diyor? "Gelenler ve gidenler belli değil ki takımı oturtayım" diyor. Ligin en tecrübeli hocası bunu söylüyorsa diğerlerine zaman vermek gerek. Bir şeyler değişecek ama bu biraz sancılı olacak. Biraz sabretmek gerek..

Spor basınında Göztepe-Fenerbahçe maçının yankıları!

Rıdvan Dilmen - Fotomaç
Bu sezonun kaybedilmesi Ali Koç'a yazılamaz. Teknik direktörle ilgili yutkunurum. Cocu, Malatya'daki, Göztepe'deki zemini ve oyuncuları bilmiyor... Türkiye liginin şartları çok daha farklı. Hollanda'daki şartları bir tuttuğunuz zaman her şey sıkıntı olur. Halil'in kontratak futbolcusu olduğunu, Göztepe'nin hangi şartlarda nasıl baskı kuracağını bilmez. Kim geliyor, kim gidiyor belki Cocu da bilmiyor... Teknik direktör ve Comolli ilişkisinde bir sıkıntı var. Hoca da dağıldı. Maç kadrosunu haftaya kimse tahmin edemez. Michael Frey kapalı kutu bir oyuncu ama Fenerbahçe'nin aldığı her oyuncu kapalı kutu. Ekonomik olarak böyle gerekiyorsa, tamam. Reyes planlamada yokmuş, Marco yokmuş... Giuliano gidiyor, hocaya saygı duyuyoruz ama başka bir 10 numara geliyor.

Spor basınında Göztepe-Fenerbahçe maçının yankıları!

Gürcan Bilgiç - Fotomaç
"Doğru" oyundan, "iyi futbola" dönüşüm isteyen bir Fenerbahçe taraftarı var. O yüzden bu yenilgilere veya olabilecek diğer puan kayıplarına ağızlarını açmaya hakları yok. Geçen sezon da Isla bu kadar yanlış yapıyordu, Dirar top kaybediyordu veya Hasan Ali acemilikler içindeydi. Oyun ve oyuncu kalitesinin paralel olduğunu anlamayanlar tarafından, "doğru oyun" önemsizmiş gibi gösterildi..

Spor basınında Göztepe-Fenerbahçe maçının yankıları!

Emre Bol - Fotomaç
Eğri oturalım, doğruyu konuşalım, eğer Marco Fabian bir Alex çıkmazsa bu sezon şampiyonluk hayal olur.
Tabi Cocu'nun artık olmayacağı belli olan 4-3-3 sisteminden bir an evvel vazgeçmesi gerekiyor.
Eğer bunu yapmazsa hücum oynatacağım derken Fenerbahçe'yi orta sıralara mahkum eder. Acilen elindeki kadroya göre bir sistem belirlemek zorunda.
Mevcut kadronun 4-2-3-1 dışında bir sistemle başarılı olabileceğini sanmıyorum..

Spor basınında Göztepe-Fenerbahçe maçının yankıları!

Bülent Timurlenk - Sabah
Bu sezon İngiliz ve İtalyanların lig başlarken transferi kapatma kararı çok tartışıldı ama gördük ki doğru bir karar almışlar. Geçen hafta Malatya deplasmanında kaybeden Fenerbahçe'nin, Galatasaray'a kaybederken iyi mücadele eden ve iyi pas yapan Göztepe karşısında zorlanacağı aşikardı. Üstelik Giuliano ve Josef de Souza'da satıldığı için Cocu, elindeki kadro derinliğini kaybetmişti. Soldado, Slimani ya da son iki sezondaki santrforlar... Fenerbahçe'de temelmesele santrfora topu getirecek adamların kalitesi ve bir oyun planı olmaması. Dönüp geriye bakın son üç sezonda Galatasaray ve Beşiktaş'ın santrforları kaç gol atmış. Son iki yıldır Fenerbahçe'nin her puan kaybında "Josef de Souza - Mehmet Topal birlikte oynamaz" klişesinin arkasına saklananlar dünkü mağlubiyeti nasıl açıklayacaklar ki?

DİĞER GALERİLER