Tarihi 2 Şubat 2015

Gecelerin kraliçesi

Satış rekoru kıran albümleri kadar gösterdiği sahne performansı ile senelerdir Türkiye'nin en önemli sanatçıları arasında yer alan bir isim Hande Yener… Gerçekleştirdiği müzikal tarz değişikliği ile hem övüldü hem de eleştirilerin odağında oldu.
Birçok olumsuzluğa rağmen o kendinden ödün vermeyerek yaptığı işin arkasında durdu. Kimi zaman pop müziğin kraliçesi, kimi zaman ise elektronik müziğin 'Divası' dediler. Neyse kendi tarzını yaratan bir isim olan Hande Yener kim ne derse desin kariyerindeki adımları en hızlı şekilde tırmandı. Kimsenin cesaret edemediği kendi müzik tarzını Türk halkına sevdirdi.
Duyduğuma göre Hande Yener eğlence hayatına da el atıyormuş. Nasıl mı? Yener, yılladır sırf elektronik müzik çalacak bir mekan açmak istiyormuş. Bu fikrini Megastar Tarkan'ın eski sevgilisi Avukat Bilge Öztürk'le de paylaşmış. Hatta Öztürk ile Yener açılacak mekanda ortak olmaya bile karar vermişler.
Şimdilerde Yener, mekan bulması için oğlu Çağın'ı görevlendirmiş. Çağın da annesinin açacağı mekan için Harbiye ve Nişantaşı'ndaki emlakçılarla birlikte mekan arayışına girmiş. Bakalım Yener, şarkıcılıktaki başarısını işletmecilikte de gösterebilecek mi?
***

TEYZE ŞARKISI PEKKAN'I KIZDIRDI
Türkiye'nin diline dolanan bir reklam kampanyası var. Bir sigorta şirketinin çektiği 'Bana amca amca dediler' sloganıyla başlayan reklam kampanyası sosyal medyada çokça konuşuldu. Birçok ünlüde caps'lar yaparak kampanyaya bir nevi destek oldu. Son dönemde bu kadar başarılı bir reklam kampanyasına şahit olmamıştım.
Gerçekten sigorta şirketinin çalıştığı reklam şirketini kutlamamak elde değil.
Neyse, birçok ünlüye uyarlanan bu video duyduğuma göre süperstar Ajda Pekkan'ı kızdırmış. Pekkan için yapılan kliptede 'Bana teyze teyze dediler' sözleri süperstarı gerdi. Hatta binlerce kişi tarafından tıklanan video izlenme rekoruna doğru gidiyordu. Kendisiyle barışık ve sempatik kişiliğiyle bilinen Ajda Pekkan bu görüntüyü Youtube ve Googel sıralamasında aşağıya çekmeye çalışıyormuş.
Ben Süperstar'ın, böyle espirili bir videoya kızacağını tahmin etmiyorum. Bu durum ile ilgili süperstar kendisi bir video çekip sosyal medyada yayınlarsa şaşırmayın derim.
***

EĞLENCE HAYATI KABUK DEĞİŞTİRDİ
İstanbul
eğlence hayatı şimdilerde bir değişim içeresine girdi. Önceleri House müzik çalan yerler popülerken, daha sonra Türkçe Pop mekanlar ön plana çıktı.
Fakat şimdi ise Bistro Lounge konseptler artık daha popüler oldu.
Eğlence hayatını sevenler gittikleri mekanda akşam yemeğini yedikten sonra yine aynı mekanda gecesine devam ediyor.
Eskisi gibi müşteriler mekan mekan gezmek istemiyor. Şimdilerde bu tarzı yaratmış size birkaç mekanı önereceğim. Açıldığı günden itibaren dünya mutfağından oluşan mönüsü ile gece hayatına farklı bir soluk getiren 'Agency' şu sıralar çokça dikkat çekiyor.
Hafta sonları yaptığı Açık Mikrofon konsepti ile de müşterilerine unutulmaz bir eğlence sunuyor. Abdi İpekçi Caddesi'nin gözdesi Biber Bar ise bu değişime ayak uyduranlardan, ambiyansı, özel şarap çeşitleri ve şampanya kokteylleri ile yeni sezona damgasını vuran Biber Nişantaşı'na Yunan Dj Vasileios Koutonias'ın çıktığı gün mutlaka uğrayın.
Geçtiğimiz hafta Park Bosphorus Hotel'in en üst katında açılan Izaka restoran yemeği ve eğlenceyi aynı çatı altında buluşturdu. The Midd, Mezze Mare, Hitode, Sushibar gibi markalarla yola çıkan Izaka şimdiden elit müşterilerin yeni mekanı olma yolunda hızla ilerliyor. Karaköy'deki Colonie'de bu anlayışa ayak uyduran restoranlardan. Mutfağının başarısı ön plana çıkan mekanda hafta sonları çıkan DJ Murat Tokuz'un performansını kaçırmayın derim…