Tarihi 22 Kasım 2014

Düğün hediyesini satıyor

MS hastası olan şarkıcı Serdar Ortaç'ın bir zamanlar kumara olan tutkusunu bilmey
en yoktur.
Her hafta sonu kumar oynamaya Kıbrıs'a giden ünlü sanatçı, bu aşkı uğruna milyonlarca lira kaybetmişti. Fakat gel gelelim Haziran ayında İrlandalı güzel Chloe Loughnan'la evlenen Ortaç, gece hayatından sonra kumar tutkusundan da eşi sayesinde vazgeçmişti. Düğün hediyesi olarak eşine Gayrettepe'de 8 katlı bir bina alan Ortaç, tapu kayıtlarında binayı eşi Chloe Loughnan'nun üzerine yaptırmıştı.
İleriye dönük yatırım amaçlı aldığı 8 katlı binayı eşinin ismiyle otele çevirmeyi planlayan ünlü sanatçı, bu planlarından vazgeçmek zorunda kalmış. Çünkü şu sıralar maddi sıkıntı yaşayan Ortaç, eşine hediye ettiği binayı satışa çıkartmış.
Eski Ali Sami Yen Stadı'nın arka tarafında olan binaya birçok alıcı çıkmış.
Fakat en yüksek teklif 4 Milyon 250 bin dolar gelmiş. Ortaç ile alıcı taraf, bu paraya el sıkışmış.
Anlayacağınız zor günler geçiren, ünlü sanatçı 750 bin dolar z
ararla bu binayı elden çıkartıyormuş.
***

YEMEK SONRASI EV SATIN ALDI

Sanatçı Ebru Gündeş'le evlendikten sonra magazin gündeminin ilk sırasına yerleşen bir isim Reza Zarrab… Şimdiye kadar birçok kez eşi Gündeş'e aldığı pahalı hediyeler ve yardım kuruluşlarına yaptığı bağışlarla konuşulmuştu.
Tabii bunlar kimilerine sempatik kimilerine ise antipatik gelmiş olabilir.
Fakat herkesin kazancı kendisine göre, kimsenin eleştirmeye hakkı yok. Ebru Gündeş, Bodrum'u çok sevdiği için yaz sezonunun büyük bir bölümünü burada geçiriyor. Bodrum merkezde lüks bir villa da oturan ikili, şimdilerde Reza Zarrab'ın aldığı yeni bir evin tadilatı ile uğraşıyormuş. Türkbükü'nde geçtiğimiz yaz yapılan 'Mandarin Oriental Bodrum'dan, Reza Zarrab bir taş ev satın almış. Bu evin özelliklerini tek tek yazmıyorum. Fakat ünlü iş adamı bu ev için 2 milyon dolar civarında bir ödeme gerçekleştirmiş.
Tabii "Bodrum'da zaten evi var.
Neden ikinciyi almış?"
diyebilirsiniz.
Evi alma hikayesi ise şöyle gerçekleşmiş.
Zarrab, 3 erkek arkadaşı ile birlikte Türkbükü'ndeki Mandarin Otel'e yemeğe gitmiş.
Deniz kenarında yedikleri akşam yemeğinden sonra otelin yan tarafından bulunan 'taş evleri' görünce çok beğenmişler. Daha sonra bu villaları gezen Zarrab ve 3 arkadaşı, bu evlerden birer tane almaya karar vermiş. O gece gittikleri akşam yemeği Zarrab ve arkadaşlarına, 8 milyon dolara mal olmuş. Anlayacağınız yakın arkadaşlar da birbiriyle komşu olmuş.
***

BİRİ ECE'Yİ DURDURSUN!

Sportif yaşamıyla dikkat çeken sunucu Ece Vahapoğlu, geçtiğimiz Pazar koşulan 'Vodafone İstanbul Maratonu'nda 15 kilometreyi, 77 dakikada koşarak ünlüler arasında rekor kırmış. 'İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Vodafone' tarafından İstanbul'da organize edilen heyecanlı yarışa katılıp koşu sonucunu sosyal medyada paylaşan Ece Vahapoğlu, ünlüler arasında da en iyi dereceyi alan isim oldu. Ece Vahapoğlu ilk kez koştuğu 15 km'lik yarışta, Eda Taşpınar, Dilara Koçak gibi isimleri geride bırakarak istikrarlı spor yaşantısını ispatladı.
Duyduğuma göre bir ay içinde üst üste üç yarışa katılıp hepsinde derece yapan Vahapoğlu, Urfa'daki Göbeklitepe Koşusu'nda Kadınlar'da 1. Oldu. Daha sonra ise 'Atina Klasik Maratonu'nda 10 km'yi, 51 dakikada koşarak Kadınlar'da 20.olmuş. Atina'da, Türk bayrağıyla koşan Vahapoğlu, dereceye girerek gurur kaynağımız oldu. Ben de Ece'yi başarılarından ötürü kutluyorum.