Bugünkü
Takvim
  • 06 Nisan 2020, Pazartesi

Corona’dan korunmak için bazı beyin yakan öneriler

Bildiğiniz gibi şu anda bütün ülkeler ölümcül olan Coronavirüs nedeniyle tedirginlik içerisinde. Bilim insanları da, bu virüsü çözmeye ve korunma yollarını bulmaya çalışıyor. E haliyle Türkiye'deki insanlar da devreye girdi. Herhangi bir bilimselliği olmasa da bazı insanlar "Olur mu öyle şey?" diyeceğiniz önerilerde bulundu.
Biz de bu ilginç önerileri sizlerle paylaşmak istedik.
Azıcık beynimiz yansın da ağlanacak halimize biraz gülelim :)
Vatandaşlar arasında en çok yayılan öneri ÜZÜM SİRKESİ.
WhatsApp'ta dolaşan bu metinde virüsün panzehirinin sirke olduğu söyleniyor fakat herhangi bir bilimsel dayanağı yok. Büyük ihtimalle sirke satışlarını artırmak için yapıldı.
Dr. Oytun Erbaş da TUZLU SUYUN çözüm olduğunu söylemişti. Güzel güzel gargara yapıyoruz ve virüslerden kurtuluyoruz. Çin'deki uzmanların yapamadığını biz yapıyoruz vallahi alkış bize.
Bir diğer inanılmaz öneri de KELLE PAÇA. Bu öneriyi Canan Karatay'dan duyduk.
Yani siz yine de seviyorsanız için ama çok bir şey beklemeyin.
Eee TURŞU olmadan virüsleri öldürebileceğinizi mi zannediyorsunuz? Bu listede yerini illa ki alacaktı. Ekşi ekşi için bakalım da virüsümüz kaçıversin.
Turşu olur da TURŞU SUYU olmaz mı? Elbette olur!
Virüsleri kışkışladığı söyleniyor.
Keşke gerçek olsa da lıkır lıkır içsek...
Evet, yanlış görmediniz, YOĞURT. Tamam sağlığımız için tüketmeliyiz ama ölümcül bir virüsten korunmak için değil.
Bir de DUT PEKMEZİ var. Vücudumuzu güçlendirip bazı "ölümcül olmayan" virüslerle savaşabilir ama Corona virüsüyle değil sevgili arkadaşlarım.
Alıntı: onedio.com

LÜZUMSUZ BİLGILER
Da Vinci, Mona Lisa'nın dudaklarını istediği hale getirene ve boyayana kadar tam 12 yıl harcamıştır.

TESPİTLİ YORUM
Kızın teki "Yengeç burcu kadını yalandan ve adatılmaktan hiç hoşlanmaz" yazmış. Lan sanki diğer burçlar aldatılınca halay çekiyor.

NE KADAR OLDU?
İsrail'i boykot için bankadan kredi çekip 1 kamyon Coca Cola alan ve bunları döken Balatacı Necip'in evine haciz memuru geleli tam 5 YIL OLDU

AlkışlıYorum
Bankamatik sırasındaydım.
O sırada bir trafik polis otosu geldi.
Banka önündeki park etmiş arabanın plakasını anons etti.
Önümdeki şahıs para çektiğini, arabayı hemen çekeceğini işaretlerle polise anlatmaya çalıştı. Bir polis ortalığı yıkan anonsu patlattı:
"Yüz lira fazladan çek, ceza yazdık!"

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
  • ve ya