Bugünkü
Takvim

Geliyoruz

Libya'da, Irak'ta, Somali'de, Suriye'de... Dünyanın her yerinde... Milli İstihbarat teşkilatımız sessiz ve derinden olağanüstü operasyonlara imza atıyor. Sultan Abdülhamid Han'dan sonra il kez yurtdışında Milli Devlet çıkarları için operasyonel hale geliyoruz.

Nitekim Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önceki gün bu konuda yaptığı açıklamalar dünya medyasında ve uluslararası ajanslarda da geniş yankı buldu. Başkan Erdoğan'ın "Libya'da sahada olan MİT başarılı çalışmalarıyla, hiçbir ülkenin yardımına ihtiyaç duymadan dünyanın her yerinde hareket edebilme imkanına kavuştu. MİT'in isimsiz kahramanları herhangi bir karşılık beklemeksizin görevlerini yerine getirmeyi sürdürecektir." sözleri ön plana çıkarıldı.

Nerelerden nereye geldik. Askeriyle, istihbaratçısı ile yıllardır kendi vatandaşını gözetleyen, kovalayan, tutuklayan bir ülkeydik. Osmanlı'yı İngilizler yıkmıştı. Yıkanlar da haliyle mutlaka yenisinin kurulmasında olacaktı. O yüzden tarihine, Osmanlı'ya söven, yerden yere vuran bir sistemi enjekte edecek yapıyla işe başlandı. Türkiye'nin NATO'ya girmesiyle birlikte devlet koridorlarında ve sistemin kılcal damarlarında bu defa ABD yani CIA elemnları gezmeye başladı. Herşeyimiz Washington'un kontrolündeydi. Bizi içeri kapattılar, birbirimizle boğuşturdular. Maaşlarını bile ödedikleri istibaratçılarımız kendi halkını iç düşman gören bir yapı haline getirildi. NATO'ya bağlı askerlerimiz de sürekli darbe yaparak bu iç tehdit algısını pompalayarak dışarıya kör olan bir Türkiye'nin oluşmasını sağladı. Ancak son yıllarda bu sistem darbe aldı. 15 Temmuz'da da zincirler kırıldı. Türkiye artık yurtdışında operasyon yapan, gözünü dünyaya çeviren, masa kuran, oyun bozan bir ülke haline gelip devler ligine girdi. Bu durum dışarıda çok sayıda ülkeyi hayal edemeyeceğiniz kadar rahatsız ediyor. O yüzden Yeni Türkiye'ye alışamayan, eski günleri özleyen içimizdeki yetiştirilmiş ecdadına söven devşirmeleri kullanıyorlar. Bu nedenle ülkemiz topraklarında Esadçıdan, Hafterciye, terörcüden, onlarla ittifak yapanlara kadar tuhaf, şaşırtıcı çıkışlar yaşanıyor. Yeni sisteme başkaldırıyı bunlarla yaptırıyorlar. Ülke başkanı çıkıyor "Libya'da olmazsak, Akdeniz'de olta atacak yer bulamayız" diyor. "Libya'da olmazsak artık denizde değil havuzda yüzeriz" diye uyaranlarımız oluyor. Bunların ne anlama geldiğini bile bile "Ne işimiz var Libya'da" diyebilecek eski kafalı kullanışlı tipler fışkırıyor bir yerlerden. Amerikan kanalından konuşturulan Türk spikerler "Türkiye petrol ve doğalgaz için Libya'da. Sömürgeci küresellerden ne farkımız var" diyebilecek hale getirikliyor. Evet sömürgeciler kendi ülkeleri dışında önüne gelen petrol ülkesini soyup soğana çeviriyorlar. Ancak Türkiye başka ülkenin petrol ve doğalgazını kovalamıyor. Kendi kıyılarında, Akdeniz'de, kendine ait doğalgaz ve petrolü korumaya almak için Libya'ya çıkıyor. Keni petrolünün güvenliğini sağlayabilmek için adımlar atan Türkiye'yi sömürgecilerle aynı kefeye koyacak zihniyetteki Türkleri bile sahaya sürüyorlar. O tiplere "Bir ülke kendi kendini nasıl sömürebilir? Bu nasıl kafa?" diye sormak gerekiyor.

Türkiye'nin çıkarları ve ulusal güvenliğine, bile bile saldıran Türkler çıkıyor karşımıza. Tüm bunlar eski sistemin devamını isteyen patronların, kullanışlı elemanları dürterek sahaya itmesinden kaynaklanıyor. "Nasıl olsa Amerika bizi destekliyor" diye düşünenler var. Halbuki önceki gün konuştuğum Amerikalı bakın ne diyor; "Amerika kimseyi desteklemez. Amerika işine gelen herkesi kullanır. Kullanım tarihi bitince de çöpe atar."

Evet çöpe gidecekler. Ancak Amerika'nın ve çok sevdikleri Batı'nın insafına kalmayacaklar. Zira yeni sistem, Yeni Türkiye onları çöpe atacak. Şu an yeniden doğuş günlerini yaşıyoruz. Tabii ki doğum sancılı olacak.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

kalan karakter 1000

Erzurumlu Erzurumlu

Bu saman.kafaliların çapları dış dünyayı anlamaya yetmez.zavallı yardıma ve ı.m.f. ye muhtaç ülkeden yardım eden sözü geçen masada olan ülke olduk.onlar hala samanlıkta saman arıyorlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 08.01.2020 22:47
Perde arkası Perde arkası

#Bize bile karşı çıkan Türk ler# demişsiniz Bekir hocam.... Bari onlara Türk sıfatı veya hitabı ile yer vermeyin.... İçimizdeki siyonist kanalın paralı askeri...

Aynı Görüşte misiniz?
evet118
hayır2
cevapla 08.01.2020 10:36
vatandaş vatandaş

gerçekten o günleri en kısa zamanda görmek istiyoruz çok sıkıldık artık bu hainliklerden milleti aptal yerine koymalarından

Aynı Görüşte misiniz?
evet217
hayır5
cevapla 08.01.2020 08:59

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
  • ve ya