Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun gafına yanıt!

07 Mart 2017, Salı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun "yeni sistemde Cumhurbaşkanı ve Başbakan başka partiden olursa asıl kavga o zaman çıkacak" açıklamalarına cevap verdi. Erdoğan Şöyle konuştu:

"BU ZATA 5 TANE KOYUN VERİN 5 TANE KEÇİ VERİN KAYBEDER GELİR"
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Anayasa Değişikliği'ne ilişkin açıklamalarını dinleterek şu ifadeleri kullandı:" Ana muhalefetin başındaki zatı dinleyelim, "Düşünün yeni modeli kurduk, halk seçti Cumhurbaşkanını Başbakan da başkası oldu. Cumhurbaşkanı başka bir partinin Genel Başkanı, Başbakan da başka bir partinin Genel Başkanı. Asıl kavga o zaman çıkacak. Cumhurbaşkanı tarafsız olursa , Başbakan onun tarafsızlığına saygı göstererek onun uyarılarını dikkate alır. " Bu zat ana muhalefet partisinin Genel Başkanı, dersini çalışmamış. Hayatı hep böyle geçmiş.

"ANLADIN MI KILIÇDAROĞLU?"
Hayırın gerekçesini anlatırken ne diyor, Cumhurbaşkanı başka bir partinin Başbakan başka bir partinin Genel Başkanı olunca asıl kavga orada çıkacak. Burada Başbakan olmayacak ki, sadece Cumhurbaşkanı olacak. Bunu dahi öğrenememiş. Bu zata 5 tane koyun verin 5 tane keçi verin kaybeder gelir. İnsan şu 18 maddeyi bir okumaz mı? Biz böyle sıkıntılar yaşanmasın diye Cumhurbaşkanı ile Başbakanlığı birleştiriyoruz. Anladın mı Sayın Kılıçdaroğlu ? Artık sen bu sıkıntıları yaşamayacaksın. Cumhurbaşkanlığı ile Başbakanlık birleşiyor."

"GENSORUYU DA GÜVENOYUNU DA MİLLET 5 YILDA BİR YAPACAK"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,"Cumhurbaşkanlığı ile Meclis arasında bir anlayış farklılığı ortaya çıkarsa memleketin önü tıkanmasın diye de her iki seçimi birlikte 5 yılda bir yapıyoruz " dedi. Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü: "Cumhurbaşkanı seçim kararı alırsa ne olacak ? Cumhurbaşkanı seçim kararı alırsa parlamento ile aynı gün seçime gidecekler, kendisi bir kenarda kalamaz. Cumhurbaşkanı seçimi de yapılacak Parlamento seçimi de yapılacak. Aynı kararı parlamentoda alır. Halka da bir yetki veriyoruz. 100 in imza ile Cumhurbaşkanlığı , parlamento seçimi de yapılır. Şimdi bu yetki de geliyor. Yeni sitemde Meclis'in eskiden yapmadığı halde bundan sonra yapacağı pek çok denetim görevi mevcut. Buna karşılık eskiden yapıpta artık yapmayacağı sadece güvenoyu sadece gensoru. Gensoruyu da güvenoyunu da millet 5 yılda bir yapacak."

kalan karakter 1000

kocatürk kocatürk

evet çıkarsa türk islam birliğnin temelleri atılmış olacak 2030 2050 arasında...hükümet sistemi verdiğim tarihte islami bir rejime vesile olacaktır...15 temmuz neki bu millete öyle bir darbe vurdularki latin alfesi darbesi kılık kıyafet darbesi saltanatın kaldırılması darbesi camileri pavyona medreseleri tekkeleri ahıra daha neler neler yaptılar bu hayırcılar..işte bu yüzden kocaman eveeeeeeeettt...

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 08.03.2017 12:58
anadolu islam devleti vatandaşı anadolu islam devleti vatandaşı

REİS KOYUNLARLA KEÇİLER EVLERİNE DÖNER AMA KILIÇDAROĞLUNU AFAT 2 GÜN ARAYIP NERDE BULUR BİLEMEM

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 08.03.2017 11:21
mehmet mehmet

sayın kılıcdaroğlu ALLAH aşkına bir şeye karşı çıkıyorsan mantıklı cevaplar ver. neyin ne getirdiğini bilmiyorsun eline vermişler taze FASULYESİ git bununla mutfakta karnı yarık yap diyorlar sende tamam diyorsun allah aşkına getirilen yasalar neler getiriyor neler götürüyor bir bak ondan sonra karşı çık. halk da size inansın. yoksa içip içip de mi konuşmaya çıkıyorsun? yeni sistemde başbakanın kalmayacağını bilmeyen lider varsa ya saftır yada salaktır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 08.03.2017 10:44
kocatürk kocatürk

eğer hayır çıkarsa ülkeyi haşhaşiler kuşatacak fetö tüm gücüyle son ölüm darbesini vuracak yani rus ruletini oynuyacak bu son şansı...hayı çıkarsa ingiliz ve yunanlılar iştahı kabaracak bu toprak senin bu toprak benim diye gerçekten korkuyorum...

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 08.03.2017 10:43
mehmet mehmet

allahtan böyle insanlar ülke yönetiminde değiller. A diyorsun bu adam b dedin diyor. nasıl başkan yapmışlar şaşıyorum?

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 08.03.2017 10:36

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.