Yıldırım-14 Zori operasyonun düğmesine basıldı! 1451 personel katılıyor

Yıldırım-14 Zori operasyonun düğmesine basıldı! 1451 personel katılıyor
28.10.2020 17:49

Son dakika haberine göre Batman ve Diyarbakır kırsalında terör örgütü PKK'ya yönelik "YILDIRIM-14 ZORİ" operasyonunun düğmesine basıldı. İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada operasyona 1451 personelin katıldığı duyuruldu.


Batman ve Diyarbakır kırsalında terör örgütü PKK'ya yönelik "YILDIRIM-14 ZORİ" operasyonunun düğmesine basıldı. İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada operasyona 1451 personelin katıldığı duyuruldu.

İşte İçişleri Bakanlığının açıklaması
Bölücü terör örgütünün kış öncesi hareket kabiliyeti ve barınma arayışını bertaraf etmek, ülke içinde iletişimi ortadan kalkan örgütün bu kabiliyetini bir daha elde edememesini sağlamak ve ülke içindeki terörist varlığını tamamen bitirmeye yönelik olarak Batman ve Diyarbakır illerinde "YILDIRIM-14 ZORİ" Operasyonu başlatılmıştır.Operasyonda Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığı sevk ve idaresinde; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan (1.451) personel [(89) operasyonel tim] görev almaktadır.Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen 13 Temmuz 2020 tarihinde başlatılan Yıldırım Operasyonları kapsamında bugüne kadar toplam 137 terörist etkisiz hale getirilmiş, 74 işbirlikçi yakalanmış, 234 mağara, sığınak ve depo imha edilmiş, çok sayıda silah-mühimmat, gıda ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.YILDIRIM OPERASYONLARI, halkımızın desteği ile İNANÇLI ve KARARLI bir şekilde başarı ile devam etmektedir.amuoyuna saygıyla duyurulur.