Türk doktorlardan devrim gibi buluş: Obezite aşısı

Türk doktorlardan devrim gibi buluş: Obezite aşısı

19.05.2017 00:00

Obezite, sadece Türkiye'de değil, dünyada da büyük bir sorun. Hatta çağın vebası deniliyor. Zayıflama uğruna ölümü göze alanlar da maalesef sık sık haber konusu oluyor. Doktor Gökhan Hotamışlıgil ve ekibi bu soruna kalıcı bir çözüm yolu bulmanın adımını attı ve 'obezite aşısı'nı buldu. Peki bu aşı kime, nasıl hangi koşullarda uygulanıyor? Ayrıntılar haberimizde...


kalan karakter 1000

Mahmut Mahmut

Ülkemizdeki araştırma hastanelerimiz adı üzerinde araştırma yapmak buluş yapmak olduğundan her biri bir bölüm hastalığı için daha etkili ilaçlar veya tedaviye yönelik teknolojik araçlar bulup geliştirebilirler mesela akciğerleri temizleyen çok pratik teknolojik araçlar bulmak gibi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 20.05.2017 13:19

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.