Rusya'da ortalığı karıştıran iddia! Vladimir Putin koronavirüs korkusu yüzünden gizli sığınakta yaşamaya başladı! |Video

Rusya'da ortalığı karıştıran iddia! Vladimir Putin koronavirüs korkusu yüzünden gizli sığınakta yaşamaya başladı! |Video
27.04.2020 17:53

Çin’de ortaya çıkan ve dünyayı esir alan yeni tip koronavirüs Rusya’da vaka sayısı 87 bini aşarak sıfır noktasını geçti. Ülkede hayat durma noktasına gelirken hükümetin önlemleri büyük tartışma konusu olmuştu. Tüm bu gelişmeler gündemdeki yerini korurken Rus basınından gelen bir iddia şoke etti. İddiaya göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, koronavirüsten korunmak amacıyla gizli sığınakta yaşamaya başladı.


Rus basını, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, koronavirüs nedeniyle Sibirya'da gizli sığınakta yaşamaya başladığını yazdı.

Rusya'da 'Putin uzun süredir kimseyle görüşmüyor... Sadece online konferans yapıyor... Farklı günlerde yayınlanan birkaç videoda gömlek ve kıravatı aynı... Putin Sibrya'da bir yerde. Hayır Valday'da kalıyor... Koronavirüsten korunmak için gizli bir sığınakta kalıyor..." iddiaları ortaya atıldı.

PESKOV REDDETTİ
Argumenti i Fakti gazetesi, bu iddiaları Kremlin Sözcüsü Peskov'a yöneltti. Peskov, Putin'in Moskova yakınındaki Novo-Ogaryevo residansında aktif olarak çalışmaya devam ettiğini vurguladı.

Peskov, "Dedikodu her zaman çok fazladır. Çoğu kez gerçekle hiç bir ilgisi olmaz. Bugünkü durum tüm devlet mekanizmasının son derece aktif şekilde çalışmasını gerektiriyor" dedi.

RUS MUHALİF İDDİASINI YİNELEDİ
Peskov'un açıklamaları sonrası konuşan Rus avukat Aleksandr Navalny ise Putin'in koronavirüs önlemleri kapsamında gizli bir sığınakta yaşadığını yineledi