Bugünkü
Takvim
  • Otomobil
  • 18.09.2019 09:10
  • Son Güncelleme: 18.09.2019 09:10

Sahibinden satılık fiyatı düşen otomobil markaları hangileri? ?

Otomobil fiyatları bu aralar oldukça merak ediliyor. Bu bağlamda taşıt kredilerin de yapılan indirim sonrasında araç satışlarının hareketlenmesi bekleniyor. Bu bağlamda 'den ithal edilecek olan otomobiller için si yüzde 120'den yüzde 60'a çekilmişti. Jeep, Ford gibi Amerikan arabalarında fiyatlar ucuzlamıştı. Son gelen haberler bu araçların satışlarının artığı yönünde. Yaklaşık bir yıl önce getirilen ek vergilerden vazgeçilmesiyle birlikte otomobil fiyatlarında da yüzde 60 oranında gerileme oluştu. İşte sahibinden satılık fiyatı düşen otomobil markaları! oldu.

Fiyatı yüzde 60 azalan arabalar hangileri?

Sahibinden satılık fiyatı düşen otomobil markaları! Fiyatı yüzde 60 azalan arabalar hangileri? ABD'den ithal edilecek olan otomobiller için gümrük vergisi yüzde 120'den yüzde 60'a çekilmişti. Böylece otomobillerin fiyatlarında büyük düşüş yaşandı. Türkiye, ABD'ye karşı bazı ürünlerde uyguladığı ek gümrük vergisini kaldırdı. Plastik, alkol, ağaç ürünleri, otomotiv gibi birçok alanda gümrük vergileri yarı yarıya indirildi. ABD'den ithal edilecek olan arabaların gümrük vergilerinde büyük bir indirime gidildi. Yarı yarıya azalan gümrük vergisiyle birlikte birçok araç önemli oranda ucuzlarken, araba almak isteyen vatandaşlara büyük bir şans doğmuş oldu. İnternette ise gümrük vergisi düşürüldü mü, hangi araçların vergisi düştü gibi sorulara yanıt aranıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.