Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 05.07.2019 09:08
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 11.07.2019 16:26
ABONE OL

açıkladı! , sınavsız yapılacak!

Temmuz'da 50 Bin Personel Alacak.Başvuru detaylarını ve haber hakkındaki son dakika gelişmeleri sitemizden bulabilirsiniz. İŞKUR şuan KPSS puanı olmasa da bir çok kişiye iş bulacak. Şu anda sitesinde 50 bin kişiye iş sağlayacak kadar çok iş ilanı bulunan İŞKUR istihdam sağlıyor.

KPSS şartsız, sınavsız 50 bin personel alımı yapılacak!

İŞKUR Temmuz ayında KPSS şartsız ve sınavsız olarak 50 bin personel alımı yapacak. İŞKUR bu zamana kadar on binlerce vatandaşı işe yerleştirmiş bir sistemdir. Bu bağlamda İŞKUR yeni iş ilanları yayınlamıştır. Her gün yüzlerce iş ilanının yayınlandığı İŞKUR'da hem özel hem de kamu sektörüne ilişkin ilanlar yer alıyor.

İŞKUR TARAFINDAN EN ÇOK BEDEN İŞÇİSİ VE TEMİZLİK GÖREVLİSİ ARANIYOR

Binlerce iş ilanının yayınladığı sitede, sektörlere göre iş aramak ve bulmak oldukça kolay. İŞKUR üzerinden duyurulan personel alımı ilanlarında ise bu ay en çok beden işçisi ve temizlik görevlisi alımları yapılıyor. Bunun yanı sıra en çok ilan açılan meslekler ise şu şekilde yer alıyor:

Satış danışmanı, satış uzmanı,

Makineci, dikiş elemanı,

Çağrı merkezi müşteri temsilcisi,

Garson, servis elemanı,

Ön muhasebeci,

Turizm ve otelcilik elemanı başta olmak üzere toplamda 50 bin kişi bu farklı kadrolarda iş bulma olanağı elde etmektedir.

İŞKUR üzerinden yapılan online başvurularda adaylardan genel alım şartlarının sağlanması istenmekte olup bu şartlar arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma, erkekler için askerliğini tamamlamış/tecilli olma, kamu haklarından tam yararlanma gibi şartlar yer almakta olup kadroya ve ilana göre değişen özel şartlar da bulunmaktadır.

İlgili açık iş ilanlarına başvurmak için: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsMeslek.aspx

HANGİ MESLEK GRUBUNDAN İLANLAR VAR...

Başta belediyeler olmak üzere birçok kamu kurumunun ve özel sektör firmalarının personel ihtiyaçlarına aracılık eden İŞKUR, en çok Beden İşçisi (Genel), Temizlik Görevlisi, Satış Danışmanı / Uzmanı, Garson (Servis Elemanı), Turizm ve Otelcilik Elemanı, Makineci (Dikiş), Güvenlik Görevlisi, Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi, Ön Muhasebeci ve daha birçok meslek gurubundan personel alımı yapıyor. Sadece vasıflı vasıfsız işçi alımı ve temizlik personeli alımı olarak toplamda 10 bin 463 personel alımı yapılacaktır. Diğer meslek gurupları toplamında ise sadece Haziran ayı içerisinde toplamda 50 bin personel alımı yapılması planlanmaktadır