Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 21.03.2019 17:13
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 28.03.2019 10:17
ABONE OL

10 bin alımı yapılacak mı? İşte son açıklama

Kadın erkek demeden gençlerimizin hayallerini süsleyen yani alımları yakından takip ediliyor.

10 bin PÖH alımı yapılacak mı? İşte son açıklama

Öncelikle polis olabilmek için Polis Meslek Yüksekokulu yani PMYO'na katılmanız gerekmektedir. Lise ve dengi bir okuldan mezun olan bunun yanında gerekli başvuru şartlarını sağlayan kimseler alım olduğu sürece PMYO okuyabilmektedir. Daha sonra ise aynı tıpta olduğu gibi polislik mesleğinde de branş seçebilir ve alanını seçebilirsiniz.

2019 PÖH ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK? İÇİŞLERİ BAKANI AÇIKLADI

İçişleri Bakanı , geçtiğimiz haftalarda katıldığı bir panelde; katılımcıların sorularını yanıtladı. Burada kendisine yöneltilen 2019 ı olacak mı sorusuna da yanıt veren İçişleri Bakanı, bu soruları sevdiğini ifade etti. Açıklamasında 2019 yılı pöh alımları için net bir sayı bildirmenin ya da 10 bin kişilik bir alım yapılmasının şuanki ihtiyaçlar göz önüne alındığında kolay olmadığını, mevcut ihtiyaçlardan ziyade hesaplamaların da net yapılması gerektiğini ifade ederek; çalışmalar yapıldığında kamuoyuna aktarılacağını vurguladı.

Açıklamasında " ile Jandarma özel harekat ve TSK'daki özel kuvvetler, en zorlu işler bu branşlardaki personellerde. Şuan zannediyorum 23 bin 500 civarında bir polis özel harekatımız var. Ve bu rakam esas itibariyle bize yeterli bir rakam. Ancak arkadaşlarımız şimdi bir ihtiyaç analizi yapıyorlar. Ama bizim bir 10 bin civarında yeniden bir polis özel harekat alımı planlaması yapmamız , kadrolarımız açısından çok kolay değil. Ama sözüm var, ilk planlama yaptığımız zaman kızlarımızdan da alım yapacağız. Onun için bu uygun alımı yapacağımız zamana kadar polisliğe müracaat edip oradan özel harekata geçmek isteyenlere bir fırsat veriyoruz." şeklinde ifadelere yer verdi.