Terör partisi DEM ile yol yürüyen CHP lideri Özgür Özel'den kirli ortaklık itirafı: Kent uzlaşısı sağlanmış durumda

Yerel seçimlere adım adım gittiğimiz günlerde CHP ve terör partisi DEM arasındaki kirli ortaklık tam gaz devam ediyor. Son olarak Ekrem İmamoğlu mitinglerinde sallanan DEM Parti bayrakları ortaklığın kanıtı oldu özellikle İstanbul'un ilçelerinde CHP-DEM arasında meclis üyelikleri dağıtılırken CHP Genel Başkanı Özgür Özel de katıldığı canlı yayında kirli ortaklığı itiraf etti. Terör ittifakını "Kent Uzlaşısı" adı altında maskelemeye çalışan Özel, "Bizim bu seçimde DEM'le olan ilişkimizde belirli yerlerde Kent Uzlaşısı olarak adlandırılan uzlaşı sağlanmış durumda" ifadelerini kullandı.

Giriş Tarihi 01 Mart 2024, 00:27 Güncelleme 01 Mart 2024, 09:39
Terör partisi DEM ile yol yürüyen CHP lideri Özgür Özel’den kirli ortaklık itirafı: Kent uzlaşısı sağlanmış durumda

İÇİNDEKİLER

Terör örgütü PKK'nın siyasi ayağı DEM ile CHP arasındaki Kandil müdahaleli ortaklık özellikle İstanbul merkezli sürüyor.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, katıldığı televizyon programında terörün siyasi ayağı DEM Parti ile gerçekleşen kirli ittifakı itiraf etti.

KENT UZLAŞISI MASKESİ ALTINDA TERÖR İTTİFAKI
Terör ittifakını "Kent Uzlaşısı" adı altında maskelemeye çalışan Özel, "Bizim bu seçimde DEM'le olan ilişkimizde belirli yerlerde "Kent Uzlaşısı" olarak adlandırılan uzlaşı sağlanmış durumda." ifadelerini kullandı.


ADIM ADIM "KANDİL İTTİFAKI" SÜRECİ
31 Mart yerel seçimlerine giderayak CHP - DEM hattında cereyan eden bölücülüklerle bezeli kirli ittifak boyut kazanarak büyüyor. Terör tutuklusu Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'ın adaylığı konuşulurken Ekrem İmamoğlu'nun önünü açmak için DEM tabanında daha az ilgi uyandıracak isimler (Meral Danış Beştaş ve Murat Çepni) aday gösterildi. TAKVİM bunun Kandil'den gelen talimatla olduğunu yazdı. Öyle ki Demirtaş'ın çekilmesinden 1 gün önce PKK elebaşı Mustafa Karasu "ittifakı sıkı tutun" diyerek DEM'e talimat verdi.

Kandil'den gelen talimatla "ittifakı sıkı tutmaya" çalışan DEM ile CHP 'kent uzlaşısı' maskesine sığınıp belirli noktalarda ortak aday çıkardı.

KİRLİ İTTİFAK GENİŞLİYOR! ESENYURT, TUZLA, EYÜPSULTAN...
"DEM'e göre isim belirliyoruz"
itirafında bulunan CHP, Esenyurt'ta Ali Gökmen'i çekip eski HDP'li Ahmet Özer'i aday gösterdi. İstanbul'da Tuzla ve Eyüpsultan'da da DEM Parti ile CHP arasında ittifak kararı alındı.

DEM Parti Tuzla belediye başkan adayı olarak açıkladığı Hasan Özdemir'i geri çekti CHP adayı Eren Ali Bingöl'ü destekleme kararı aldı.

DEM'LİLER CHP LİSTELERİNE GİRDİ
DEM Parti Eyüpsultan'da da CHP adayı Mithat Bülent Özmen'i destekleme kararı aldı. DEM'in adayları CHP'de belediye meclisi listelerine girdi.

CHP İLE ORTAK ADAY ÇIKARAN DEM'DEN ESENYURT'TA 'APO' MİTİNGİ
CHP ile yürütülen ittifaktan yüz bulan DEM Parti İstanbul'un göbeğinde "APO mitingi" yaptı. Miting alanına eli kanlı Öcalan'ın posteri asıldı, "İmralı kapatılsın APO çıksın" sloganları atıldı.

Öte yandan Ekrem İmamoğlu'nun 23 Şubat'ta gerçekleştirdiği Sancaktepe mitinginde DEM Parti bayraklarının sallanması ise ittifakın en net kanıtlarından biri oldu.