Takvim

Vav TV Canlı Yayın
 • Güncel
 • 05.05.2021 11:46
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 05.05.2021 12:26
ABONE OL

SON DAKİKA: CHP'de istifa depremi: Parti Meclis Üyesi CHP'den istifa etti

Son dakika haberine göre, Eskişehir’de 25 ve 26’ncı dönem CHP milletvekilliği yapan ve halen parti meclis üyesi olan Prof. Dr. , sosyal medyadan partisinden istifa ettiğini açıkladı. Usluer, açıklamasında, “Bugün itibariyle üyeliğinden istifa ettim. Birlikte yol yürüdüğüm tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Barış, özgürlük, adalet, demokrasi mücadelesine vazgeçmeden devam edeceğim” dedi. Öte yandan Usluer, İnce'nin kurduğu partiye katılıp katılmayacağı konusunda da açıklamalarda bulundu.

CHP'de istifa depremi
Sesli dinlemek için tıklayınız.

Eskişehir'de 25 ve 26'ncı dönem CHP milletvekilliği yapan ve halen parti meclis üyesi olan Prof. Dr. Gaye Usluer, sosyal medyadan partisinden istifa ettiğini açıkladı.

VAZGEÇMEDEN DEVAM EDECEĞİM
Usluer, açıklamasında, "Bugün itibariyle Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğinden istifa ettim.

Birlikte yol yürüdüğüm tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Barış, özgürlük, adalet, demokrasi mücadelesine vazgeçmeden devam edeceğim" dedi.

   DUYGUSAL BİR KARAR DEĞİL'
   Prof. Dr. Usluer, yaptığı açıklamada, "Düşünülerek alınmış bir karar, duygusal bir karar değil. Bir şekilde siyasi hayatım devam eder. Çok uzun zamandır düşünüyordum, duygusal bir karar değil.   MUHARREM İNCE'NİN PARTİSİNE Mİ GEÇİYOR?
   Düşünülerek alınmış bir karar. Hayırlı olsun inşallah. Gelecekte ne olur şu anda bilmiyorum. Şimdilik bir parti yok"
   diye konuştu.
   İNCE'YE DESTEK VERMİŞTİ
   Öte yandan Gaye Usluer daha önce medyaya yansıyan açıklamalarında İnce'ye verdiği destekle biliniyor. Olağanüstü Kurultay'da birçok adayın çıkmasının normal olduğunu söyleyen Usluer, seçmenin genel başkan talebinin Muharrem İnce yönünde olduğunu söylemişti.

   CHP'DEN İSTİFA ETMEK İÇİN TIKLAYIN

     GAYE USLUER KİMDİR?
     Gaye Usluer, 25 Mart 1957'de Eskişehir'de doğdu. Baba adı Seyfettin, anne adı Nezaket'tir. Öğretim Üyesi Prof. Dr.; Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji alanında uzmanlığını aldı.

     Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yaptı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde çeşitli idari görevlerde bulundu. 1996 yılında Oxford John Raddcliff Hastanesinde hastane enfeksiyonları konusunda misafir öğretim üyesi olarak çalıştı.

     Tıp, eğitim ve kadın çalışmaları ile ilgili çok sayıda derneğin üyesi oldu. Bu derneklerde muhtelif dönemlerde başkanlık ve yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu.     Avrupa Kemoterapi ve Enfeksiyon Hastalıkları Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulunda üye olarak yer aldı. İyi düzeyde İngilizce bilen Usluer, evli ve 2 çocuk annesidir.

     CHP'DEN NASIL İSTİFA EDİLİR?
     Muharrem İnce'nin ardından Gaye Usluer'in de e-Devlet üzerinden istifa etmesinin ardından partiden ayrılmak isteyen CHP'lilerin en çok merak ettiği konu CHP'den nasıl istifa edilir?

     Bu sorunun cevabını sizler için hazırladık. İşte madde madde e-Devlet üzerinden CHP'den istifa yöntemi:

     1-GİRİŞ YAPIN
     İnternet tarayıcınızdan https://www.turkiye.gov.tr adresini giriş yaparak istifanıza giden yolda ilk adımı atın.

     2-KİMLİK NUMARANIZ VE ŞİFRENİZ HAZIR OLSUN
     Karşısınıza çıkan ekranda TC Kimlik numaranızı ve şifrenizi yazarak sisteme giriş yapabilirsiniz. Güvenliğiniz için şifrenizi kimseyla paylaşmayın. Şifreniz yoksa en yakın PTT şubesinden e-Devlet şifresi alabilirsiniz.

       3-ARAMA SEKMESİNE "SİYASİ PARTİ ÜYELİĞİ İPTAL" YAZIN
       e-Devlet arama sayfasında arama kısmına "siyasi parti üyeliği iptal" yazın ve altta çıkan mavi renkli kısma tıklayın.

       4-ADIMLARI TAKİP EDEREK CHP ÜYELİĞİNDEN İSTİFA EDİN
       Daha sonra ise karşınıza çıkan yönergeleri takip ederek CHP üyeliğinden istifa edebilirsiniz. Hayırlı olsun.