Bugünkü
Takvim

? 'nin boğazları kapatma hakkı var mı? haberleri...

? gelen haberlere göre, 'deki Türk komando taburuna yönelik hava saldırısı gerçekleşti.Yapılan saldırı sonrasında 'nin boğazları kapatıp kapatmayacağını merak ediyor. Peki Türkiye'nin boğazları kapatma hakkı var mı? Türkiye'nin 1936 yılında Bulgaristan, Fransa, Büyük Britanya, Avustralya, Yunanistan, Japonya, Romanya, Sovyetler Birliği ve Yugoslavya ile imzaladığı Montrö Boğazlar Sözleşmesi, savaş veya savaş tehdidi halinde Türkiye'ye önemli imkanlar sağlıyor.

  • Güncel
  • 28.02.2020 17:53
  •  - 
  • Son Güncelleme: 28.02.2020 17:53
ABONE OL
Boğazlar kapatıldı mı? Türkiye'nin boğazları kapatma hakkı var mı?

İdlib'te meydana gelen alçak saldırı sonrasında tüm planlar masada. Türkiye'nin atacağı adımlar tüm dünya tarafından oldukça merak ediliyor.
Bu bağlamda Boğazlar kapatıldı mı? Sorusu sosyal medyada gündem oldu. Yaşanan saldırı sonrasında boğazlarını kapatılı kapatılmayacağı merak ediliyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.