Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 14.11.2019 12:13
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 14.11.2019 14:53
ABONE OL

İşte "Çavuşoğlu neden ayakta" yalanının iç yüzü! Algının başını çekiyor

Başkan Erdoğan ile ABD Başkanı Trump arasındaki tarihi zirve, düşmanı çevreleri rahatsız etti. başta olmak üzere bazı kesimler görüşmeden bir fotoğraf paylaşarak "Çavuşoğlu neden ayakta?" yorumuyla Türkiye'nin diplomatik zaferle çıktığı görüşmeye gölge düşürmek istediler. Algı operatörlerinin ucuz oyunu, fotoğrafın orijinalinin yayınlanmasıyla ortaya çıktı.

Başkan Erdoğan, ABD Başkanı ile oldukça verimli bir toplantı geçirdi. Erdoğan-Trump görüşmesi tüm dünyada ilgiyle takip edilirken, yabancı basın tarihi zirveyi "Hiçbir lider Erdoğan kadar istediğini elde edemedi" şeklinde yorumladı.

TÜRKİYE DÜŞMANLARINI RAHATSIZ ETTİ
Söz konusu zirvede Erdoğan'ın gerek ekonomi gerek siyasi alanda 'nin duruşunu kararlı bir şekilde ortaya koyması ve gerçekleri tüm dünyaya haykırması Türkiye düşmanı bazı çevreleri rahatsız etti."ÇAVUŞOĞLU AYAKTA" ALGISI
Başta ve ODA TV olmak üzere bazı kesimler, tarihi zirveden bir kareyi paylaşarak Çavuşoğlu'nun "ayakta olmasını" sözde diplomatik bir mesaj olarak lanse edip algı yaratma peşine düştüler.Can Dündar, paylaşımında "Lobici diye bakanı ayağa dikmek hiç yakışık almamış, günahtır" derken, 'li de "Bir dönemin özetidir...Erdoğan'ın ABD seyahati üzerine günlerce yazılıp çizilecek.Tıpkı atasözünde olduğu gibi:"söz suya yazılır"misali bir zaman sonra hepsi unutulacak.Ancak bu fotoğraf öyle bir fotoğraf ki:Türkiye-ABD ilişkileri asla bu fotoğrafın etkisinden kurtulamayacaktır." ifadelerini kullandı.ODA TV de yine diğerleri gibi fotoğrafı kırparak Bakan Çavuşoğlu ayakta bırakıldı algısı yaratmaya çalıştı.UCUZ OYUNLARI HÜSRANLA SONUÇLANDI
Türkiye'nin başı dik bir şekilde istediğini alarak çıktığı tarihi zirveye gölge düşürmek isteyenlerin ucuz oyunu yine hüsranla sonuçlandı. Can Dündar, Haluk Pekşen ve ODA TV'nin "Çavuşoğlu ayakta" sözleriyle algı yaptığı görüntünün orijinalinde (yani kırpılmamış halinde) ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun da ayakta olduğu görülüyor. Bu kare, iddia edildiği gibi Türkiye'ye karşı diplomatik bir mesaj veya aşağılamanın söz konusu olmadığını gözler önüne seriyor.

CAN DÜNDAR PAYLAŞIMINI SİLDİ
Kırpılmış bir fotoğrafla Türkiye karşıtı ucuz bir operasyona soyunan Can Dündar, olayın iç yüzünün ortaya çıkmasıyla birlikte kendisine yakışanı yaparak Twitter'dan paylaşımını sildi.

TAKVİM.COM.TR