Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 14.11.2019 12:13
  • Son Güncelleme: 14.11.2019 14:53

İşte "Çavuşoğlu neden ayakta" yalanının iç yüzü! Algının başını çekiyor

Başkan Erdoğan ile ABD Başkanı Trump arasındaki tarihi zirve, düşmanı çevreleri rahatsız etti. başta olmak üzere bazı kesimler görüşmeden bir fotoğraf paylaşarak "Çavuşoğlu neden ayakta?" yorumuyla Türkiye'nin diplomatik zaferle çıktığı görüşmeye gölge düşürmek istediler. Algı operatörlerinin ucuz oyunu, fotoğrafın orijinalinin yayınlanmasıyla ortaya çıktı.

Başkan Erdoğan, ABD Başkanı ile oldukça verimli bir toplantı geçirdi. Erdoğan-Trump görüşmesi tüm dünyada ilgiyle takip edilirken, yabancı basın tarihi zirveyi "Hiçbir lider Erdoğan kadar istediğini elde edemedi" şeklinde yorumladı.

TÜRKİYE DÜŞMANLARINI RAHATSIZ ETTİ
Söz konusu zirvede Erdoğan'ın gerek ekonomi gerek siyasi alanda 'nin duruşunu kararlı bir şekilde ortaya koyması ve gerçekleri tüm dünyaya haykırması Türkiye düşmanı bazı çevreleri rahatsız etti."ÇAVUŞOĞLU AYAKTA" ALGISI
Başta ve ODA TV olmak üzere bazı kesimler, tarihi zirveden bir kareyi paylaşarak Çavuşoğlu'nun "ayakta olmasını" sözde diplomatik bir mesaj olarak lanse edip algı yaratma peşine düştüler.Can Dündar, paylaşımında "Lobici diye bakanı ayağa dikmek hiç yakışık almamış, günahtır" derken, 'li de "Bir dönemin özetidir...Erdoğan'ın ABD seyahati üzerine günlerce yazılıp çizilecek.Tıpkı atasözünde olduğu gibi:"söz suya yazılır"misali bir zaman sonra hepsi unutulacak.Ancak bu fotoğraf öyle bir fotoğraf ki:Türkiye-ABD ilişkileri asla bu fotoğrafın etkisinden kurtulamayacaktır." ifadelerini kullandı.ODA TV de yine diğerleri gibi fotoğrafı kırparak Bakan Çavuşoğlu ayakta bırakıldı algısı yaratmaya çalıştı.UCUZ OYUNLARI HÜSRANLA SONUÇLANDI
Türkiye'nin başı dik bir şekilde istediğini alarak çıktığı tarihi zirveye gölge düşürmek isteyenlerin ucuz oyunu yine hüsranla sonuçlandı. Can Dündar, Haluk Pekşen ve ODA TV'nin "Çavuşoğlu ayakta" sözleriyle algı yaptığı görüntünün orijinalinde (yani kırpılmamış halinde) ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun da ayakta olduğu görülüyor. Bu kare, iddia edildiği gibi Türkiye'ye karşı diplomatik bir mesaj veya aşağılamanın söz konusu olmadığını gözler önüne seriyor.

CAN DÜNDAR PAYLAŞIMINI SİLDİ
Kırpılmış bir fotoğrafla Türkiye karşıtı ucuz bir operasyona soyunan Can Dündar, olayın iç yüzünün ortaya çıkmasıyla birlikte kendisine yakışanı yaparak Twitter'dan paylaşımını sildi.

TAKVİM.COM.TR

kalan karakter 1000

Mmt 07 Mmt 07

can dündara vatandaşlar gördüğü yerde yüzünetükürsüni

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 14.11.2019 20:30
Cihan Cihan

Başlık güzel istiyorlar ki eskiden olduğu gibi kendileri gibi kucakta otursunlar. Ama bu insanlar bildikleri insanlar değil.

Aynı Görüşte misiniz?
evet15
hayır0
cevapla 14.11.2019 19:02
KARAKALEM KARAKALEM

GÖZÜN KÖR MÜ ALÇAK, MEVKİDAŞI POMPEO DA AYAKTA DİLİLİYOR. DEMEK Kİ ADET ÖYLEYMİŞ.

Aynı Görüşte misiniz?
evet37
hayır0
cevapla 14.11.2019 17:07
vatandaş vatandaş

gerçek olması için nelerde vermezlerdi şerefsizler.ne yazık ki algı çıktı.özürde dileyemezler.siz hiç şerefsizin özür dilediğini gördünüzmü.yoksa sendemi kandırıldın be şerefsiz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet18
hayır0
cevapla 14.11.2019 16:28
yorgun yorgun

Hainin şerefi ve haysiyeti hiç olurmu.Haysiyetsiz şerefsiz hain can......

Aynı Görüşte misiniz?
evet18
hayır5
cevapla 14.11.2019 16:15

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.