Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 19.09.2019 07:01
  • Son Güncelleme: 19.09.2019 07:07

'li İmamoğlu yönetimindeki İBB leri kapattı

'li yönetimindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi, cami figürlü logosunun değişiminin ardından şimdi de leri kapattı. 28 Şubat dönemini andıran uygulamalarda bulunan İBB, geçtiğimiz günlerde de sakal bırakan İETT şoförlerini hedef almıştı.

İmamoğlu şimdi de mescidleri kapattı

Peş peşe aldığı zam kararlarıyla büyük tepki toplayan başkanlığındaki 'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden 28 Şubat sürecini andıran adımlar gelmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde cami figürlü logosunu değiştiren İBB, şimdi de metrobüsteki mescitlerle uğraşmaya başladı.

TALEP OLUNCA AÇIYORUZ!
Yeni Şafak'ın haberine göre AK Parti döneminde vatandaşların ibadetlerini rahat bir şekilde yapabilmeleri için Kadıköy'deki Uzunçayır metrobüs durağının yanında faaliyete geçirilen ve gün boyu ibadete açık olan in kapıları CHP dönemiyle birlikte kapatıldı. Bölgede bulunan güvenlik görevlilerine kepenklerin neden kapalı olduğunu soran vatandaşlara, "Talep olması halinde açıldığı, onun dışındaki saatlerde mescidlerin kapalı olduğu" bilgisi veriliyor. Mescidin çevresindeki esnaf ise daha önce mescidin gün boyu açık olduğunu, ancak son 15-20 günlük süre içerisinde bazı vakit namazları dışında mescidin kapılarının kapalı olduğunu belirtti. Vakit namazlarını kılmak isteyen vatandaşlar mescidlerin kapalı olması karşısında sosyal medya üzerinden de İBB yönetimine tepki gösterdi.

CAMİ LOGOSUNU KALDIRDI
İmamoğlu daha önce de cami figürlü İBB TV logosunu değiştirdi ve İETT şoförlerinin sakalıyla uğraşmaya başladı. 1969 yılından İstanbul Valiliği tarafından İBB'nin logosunun belirlenmesi için bir yarışma düzenlendi, yarışma sonucu belirlenen cami ve minare figürlerinin de yer aldığı İBB logosu günümüze kadar kullanıldı. İBB TV'de bu logoyu kullanarak yayın hayatına 2011 yılında başladı. Uzun yıllardır kullanılan, cami ve minare figürlerinin bulunduğu İBB TV logosu CHP'li İmamoğlu tarafından değiştirildi. Yeni logoda, cami ve minare figürünün yerini renkli duman figürünün aldığı dikkat çekti. LGBT renklerini andıran bir figür kullanması vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı. Değiştirilen logonun Amerika merkezli olan Tedx ve World Happiness Summit ile birebir benzerliği ise dikkatlerden kaçmadı.

SAKAL YASAĞI GETİRDİ
CHP'li Başkan İmamoğlu sakalı olan İETT şoförlerini de hedef aldı. Atatürkçü Düşünce Derneği, sakallı bir özel halk otobüsü şoförü hakkında İBB ve İETT Genel Müdürlüğü'ne şikayette bulundu. Şikayet karşısına İETT Genel Müdürlüğü'nden skandal bir açıklama geldi. İETT Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada "Konu ile ilgili yapılan incelemede şoför personellerin kılık kıyafeti İETT araçları için Toplu İş Sözleşmesine göre, özel halk otobüs araçları için ise Özel Halk Otobüs Yönergesine göre belirlenmektedir. Bu kapsamda yaz sefer saati uygulamasında kravat takılmadığı bunun dışında kış sefer saati uygulamasında kravat takılması zorunludur. Bere takılmasında her hangi bir engel bulunmadığı, ancak personelin cilt hastalığı gibi doktordan sakal tıraşı bırakması yönünde aldığı rapor dışından tüm personelin sakal tıraşlı çalışması gerekmektedir" ifadesine yer verildi. Sosyal medyaya da yansıyan bu açıklamanın ardından sakallı şoförlerin baskı altına alındığı iddia edildi.

İŞÇİLERİ AYIRAMAZSIN!
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde görevlerine son verilen işçilerin, eylemi devam ediyor. Vatan Partisi Merkez Yürütme Kurulu üyesi ve İstanbul İl Başkanı Cem Dikmen ve partililer de işçilere destek verdi. Saraçhane'de, "Birleşe birleşe kazanacağız", "Namus, vatan, emek" gibi sloganlar atan işçilerle görüşen Dikmen, "İşçiyi kendi emeği ve görüşü ile sınırlayanlar ve ona göre ayıranlar samimiyetsizdir. Emekçilerimizi, şu partiden, bu partiden, şu veya bu sendikadan diye ayıramazsınız" dedi.

kalan karakter 1000

samimi samimi

cehennemi ALLAH niye yaratmış ,ibadeti büyüklüğü ALLAH a yakıştıramayanlar için ,,işte o zaman onların halini görünce ,derin bir ohhhhhh çekicem.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır19
cevapla 19.09.2019 11:53
ömer ismail kütükcü ömer ismail kütükcü

alsınlar görevden kayyum atasınlar... bir kaç çapulcu gösteri yapacak diye katlanmak durumundamıyız...zaten amacı o... kendini zorla attırıp masum ayağına yatacak belki başkan olurum diye...ya da yaptığım yanıma kar kalır düşüncesinde...

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır129
cevapla 19.09.2019 10:21
YILDIZ YILDIZ

Daha 5 yıl var ,nasılsanız öyle yönetileceksiniz. vatandaş bunları istedi kardeşim ne yapacaksın.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır29
cevapla 19.09.2019 09:40
KARAKALEM KARAKALEM

KATRAN VE ŞEKER MESELESİ.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır12
cevapla 19.09.2019 09:32
Ahmet Ahmet

İmansızdan başka ne yapmasını bekliyordunuz ki ?

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır65
cevapla 19.09.2019 08:11

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.