Bugünkü
Takvim

9 yıl önce atılan yumruğa 'adalet tokmağı' diyen bu kez 'ü savundu

2010 yılında 'e atılan yumruğu 'adalet tokmağı' olarak tanımlayan Sözcü yazarı , bugünkü yazısında görevden alınan 'li eski Belediye Başkanı Ahmet Türk'ün 'demokratik yollarla' siyaset yaptığını savundu. Özdil'in 9 yıl sonraki tavrı "Şimdi ne değişti?" dedirtti.

  • Güncel
  • 21.08.2019 13:59
  •  - 
  • Son Güncelleme: 21.08.2019 14:08
ABONE OL
Şimdi ne değişti Özdil?

İçişleri Bakanlığı'nın , ve büyükşehir belediye başkanlarının görevden uzaklaştırıldığını açıklamasının ardından Mardin Belediye Başkanı 'ün hakkındaki suçlamalar da ortaya çıktı.

Ahmet Türk hakkında terör örgütü kurma, yönetme ve terör propagandası dahil teröre ilişkin suçlardan Mardin Ağır Ceza Mahkemesinde 2 yargılaması, ayrıca hakkında cumhuriyet savcılarınca terör suçlarına ilişkin 4 ayrı soruşturma ve İçişleri Bakanlığınca da 3 soruşturma yürütüldüğü öğrenildi.

ŞİMDİ NE DEĞİŞTİ ÖZDİL?
Sözcü yazarı , kararına tepki gösterdiği bugünkü yazısında, Ahmet Türk'ün yarım asırdır 'demokratik yollarla' siyaset yaptığını savundu.

"ADALETİN TOMAĞI" DEMİŞTİ
Ancak Özdil'in o savunması, akıllara 9 yıl önce yazdığı bir yazıyı getirdi. Özdil, 14 Nisan 2010'da kaleme aldığı yazıda, o dönem saldırıya uğraya Ahmet Türk'e atılan yumruğu 'adaletin tokmağı' olarak nitelendirmiş ve ülkedeki pek çok kişinin duygularına tercüman olduğunu söylemişti.

NE OLMUŞTU?
2010 yılında 'un Bulanık ilçesinde çıkan olaylarda 2 kişinin ölümüyle ilgili davanın 'daki duruşmasını izleyen Ahmet Türk, adliye çıkışında yumruklu saldırıya uğramıştı. Türk'ün burnu ve iki dişi kırılmıştı.

kalan karakter 1000

dolmakalem dolmakalem

özdil yine kitap yazıyor yakında çıkar 5000 TL

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 21.08.2019 20:15
KARAKALEM KARAKALEM

BU PROVOKATÖRE HALA İNANAN VARSA ARIZA VAR DEMEKTİR.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 21.08.2019 14:38

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.