Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 24.04.2019 11:22
  • Son Güncelleme: 24.04.2019 13:18

'ün hakimlik sorgusu ortaya çıktı: Kılıçdaroğlu'na yanlışlıkla vurdum

lideri ’na saldırı olayıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında adli kontrol kararıyla serbest bırakılan ’ün hâkimlik sorgusu ortaya çıktı. Sarıgün, “Bir arbede yaşanıyordu. Birisi bana yumruk vurdu. Benim omzumdan iteledi. Zannedersem bu şahıs Kemal Kılıçdaroğlu’nun korumalarından biriydi. Ben de elimi salladım. Kemal Kılıçdaroğlu’na değmiş. Kılıçdaroğlu’nun etrafı kalabalık olduğu için onu tam seçemedim. Daha sonra televizyonda izleyince attığım yumruğun Kemal Kılıçdaroğlu’na değdiğini gördüm” dedi.

Genel Başkanı 'na saldırı olayıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında adli kontrol kararıyla serbest bırakılan 'ün hakimlik sorgusu ortaya çıktı.

Geçtiğimiz Pazar günü 'nın Çubuk ilçesinde gerçekleşen olayda, şehit Yener Kırıkçı'nın cenaze törenine katılan Kılıçdaroğlu saldırıya uğramıştı. Olayla ilgili yeni bir detay ortaya çıktı. Görüntülerden tespit edilen Osman Sarıgün'ün Çubuk Sulh Ceza Hakimliği'nde verdiği ifadenin detaylarına ulaşıldı.

"ŞEHİT AKRABAM OLUR"
Sarıgün hakimliğe verdiği ifadesinde şunları söyledi: "Emekliyim. 60 yaşındayım. Ankara Çubuk ilçesi Akkuzulu Mahallesi'nde yaşamaktayım. Cumartesi günü şehit cenazesini Kırıkkale'deyken öğrendim. Şehit benim uzaktan akrabam olur. Aynı zamanda köylümüzdür. O nedenle cenaze törenine katılmak istedim. Pazar günü 13:00-13:30 arası Akkuzulu Mahallesi'ne geldim. Ancak cenaze namazına yetişemedim. Kalabalığı şöyle bir gözlemledim. Sonra kalabalığın resimlerini çektim. Protokolden geçenlerin resimlerini çektim. İmamların geçtiğini, arkasından bürokratların ve arkasından da cenaze törenine katılan insanların geçtiğini gördüm. Bu cenaze töreninde Akkuzulu Mahallesi'nden olmayan ve benim tanımadığım pek çok kişiyi gördüm.

"KILIÇDAROĞLU'NA YANLIŞLIKLA VURDUM"
Cenaze töreninde Kemal Kılıçdaroğlu'nun yuhalandığını duydum. Herkes Kemal Kılıçdaroğlu'nu yuhaladığı için ben de oradaki bir anlık psikoloji ile yuhaladım. Sadece iki üç kez yuhaladım. Ben kalabalığın içindeydim. Bir arbede yaşanıyordu. Birisi bana yumruk vurdu. Benim omzumdan iteledi. Zannedersem bu şahıs Kemal Kılıçdaroğlu'nun korumalarından biriydi. Ben de elimi salladım. Kemal Kılıçdaroğlu'na değmiş. Kılıçdaroğlu'nun etrafı kalabalık olduğu için onu tam seçemedim. Daha sonra televizyonda izleyince attığım yumruğun Kemal Kılıçdaroğlu'na değdiğini gördüm. Ben Kemal Kılıçdaroğlu'na kasıtlı vurmadım. Elimde taş, sopa benzeri hiçbir alet yoktu. Benim Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı herhangi kin ve nefretim yoktur.

…Sonra Jandarma ekiplerinin de beni sorduğunu duydum. Bunun üzerine korktum ve tedirgin oldum. Aslında Jandarma Karakol Komutanlığı'na teslim olmaya gittim ancak ona da cesaret edemedim. Bunun üzerine halde duran oğlumun yanına gittim. Oğlumun olaydan haberi yoktu. Beraber Antalya iline doğru yola çıktık. Benim telefonum kapalıydı.

"ÇOK PİŞMANIM, ÖZÜR DİLERİM"
Polatlı çıkışında Jandarma ekipleri oğluma ulaştılar. Jandarma ekipleri ile telefonla ben konuştum. Telefon ile olgun davranarak nasihat verdiler. Ben de teslim olmaya karar verdim. Geri döndüm. Kemal Kılıçdaroğlu'na küfür ve hakaret etmedim. Törende bana Kemal Kılçdaroğlu'na yönelik sözlü ve fiziki yönde saldırmam konusunda yönlendiren olmadı. Ben bir anlık psikoloji ile bu eylemleri gerçekleştirdim. Yönlendirmedim. Kemal Kılıçdaroğlu'na taş atmadım. Kamuoyundan, devlet büyüklerimden ve sayın Kemal Kılıçdaroğlu'ndan özür dilerim. Oradaki bir anlık psikoloji ile yaptım. Çok pişmanım."

Osman Sarıgün, hakimlik sorgusu ardından adli kontrol altına alınması ve yurt dışına çıkışının yasaklanması şartıyla serbest bırakıldı.

SABAH

kalan karakter 1000

ACIMASIZCA ACIMASIZCA

Adamin akrabasi sehid oldu, bazi yazarlar onu ELESTIRMEYE kendini üstün kildi... ama bunu hic göremedi demekki, neyi? Kilicdarogluyu kontrol eden HASTA akil ASIL PROVOKASYONU atesleyendir!, hem bu "Türkiye ittifaki" bu iki KELIMEYE bir cevap gib geliyor bazi HAZMEDEMIYEN akilsiz hasta firavun maymunlar tarafindan...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.04.2019 15:48

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.